engelli-cocuklar-yunuslarla-(4)Bodrum Sağlık Vakfı bünyesindeki Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören 9 engelli öğrenci, öğretmenleri ile birlikte Dolphin Park’a giderek yunuslarla yüzüp, şovlarını izledi.

Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’nde hizmet veren Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören çocuklardan 9′u Güvercinlik Mahallesi’ndeki Bodrum Dolphin Park’ı gezdi. Sosyal Hizmetler görevlisi Alev Karaman ve Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni Ezgi Ürgün gözetiminde keyifli bir gün geçiren öğrenciler yunuslarla yüzüp tek tek sevdi. Önce çekinen çocuklar yunuslara alıştıktan sonra sudan çıkmak istemedi. Yunusların eğitmenleri, keyifli günü kısa bir şovla tamamladı. Yunuslar yaptıkları atlayışlarla engelli-cocuklar-yunuslarla-(6)öğrencileri heyecanlandırdı.

Sosyal Hizmetler görevlisi Alev Karaman, 4 yıl önce çocukların böyle bir etkinliğe katıldıklarını belirterek, “Öğrencilerimiz oldukça eğlendi ve keyifli bir gün geçirdi. Bugün 9 öğrenci ile geldik. Yaz dönemi boyunca, Bodrum Dolphin Park’ın sponsorluğunda bu ziyaretler tekrarlanacak, tüm öğrencilerimizin katılımını sağlayacağız. Bu etkinlikler ile engelli öğrencilerimizin sosyalizasyonu sağlanmış oluyor. Diğer çocukların yararlandığı imkanlardan engelli bireylerin de yararlanmasını sağlamış oluyoruz. Kurumların gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleri sayesinde, kısıtlı imkanlara sahip olan engelli bireyler de bu imkanlardan faydalanmış oluyor. Başka kurumlara da örnek olmasını engelli-cocuklar-yunuslarla-(3)diliyoruz. Engelli bireyler hayatımızda vardır, onlar yokmuş gibi davranamayız” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest