engin-erkaya-fotograf-sergisi-(1)Muğla’nın Datça İlçesi’nde yaşamını sürdüren fotoğraf sanatçısı 57 yaşındaki Engin Erkaya, 7′nci kişisel sergisini açtı.

Datça Belediyesi Liman Sanat Galerisi’nde, Datça Belediye Başkanı CHP’li Gürsel Uçar ve kalabalık bir davetli topluluğunun katılımı ile açılan sergide Engin Erkaya, 7′nci kişisel sergisini açtı. Başlangıçta bekleme halleri üzerinde çalışmalar yaptığını belirten Erkaya, “Daha sonra bu çalışmada, kendimi Dante’nin İlahi Komedyası’nda, Araf’ta buldum. Çünkü orada da bir bekleme var. Cennet-Cehennem-Araf üçlemesi, acaba bu dünyada mı yoksa göçtükten sonra gideceğimiz öbür tarafta mı bilemiyoruz. Ben işte duygu hallerini fotoğraf karelerine yansıtmaya çalıştım. Çalışmalarımda, Datça’daki mekanları tercih ettim. Çoğunlukla mezarlıklar ve eski yapıları kullandım. Bize biraz ölümü hatırlatacak, kendimizi sorgulamamızı sağlayacak dramatik kareler ortaya çıktı” diye konuştu.

Liman Sanat Galerisi’nde, 1300 TL ile 4 bin 500 TL arasında değişen fiyatlarda 15 eserin satışa sunulduğu sergi, 10 Eylül tarihine kadar açık kalacak.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest