beyin-sapi-kanamasiMuğla’nın Marmaris İlçesi’nde, yüzde 98 ölümle sonuçlandığı belirtilen beyin sapı kanaması rahatsızlığı geçiren iş adamı 33 yaşındaki Süleyman Bilgiç, kaldırıldığı özel hastanede hayata tutundu.

Üç hafta önce evinde fenalaşan, 4 yaşında bir kız çocuğu babası Marmarisli emlakçı Süleyman Bilgiç, ailesinin durumu fark etmesi üzerine evinin yakınında bulunan Özel Yücelen Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin sapı kanaması geçirdiği belirlenen Bilgiç, üç haftalık tedavi sonrasında hayata tutundu. Bilgiç’in doktorları, hastanın daha önce obeziteyle mücadele ettiğini bu nedenle yüksek tansiyon problemi olduğunu söyledi. Mide ameliyatıyla kilolarından kurtulmasına rağmen tansiyon probleminin devam ettiği kaydedildi.

Erken Müdahale Kurtardı

Erken müdahaleyle başarılı olunduğunu belirten Yoğun Bakım Sorumlusu Anestezi Uzmanı Dr. İsa Bayram, “Erken müdahale ve erken tanı hastamızın hayata döndürülmesinde büyük rol oynadı. Ailesi, belirtilerin baş göstermesinin hemen ardından kısa bir sürede hastanemize başvurdu. Hastamız kanamanın henüz başındaydı. Hatta tomografi cihazında kanama tam anlamıyla başladı diyebilirim. Kanama geçirdikten sonra hastamızın hemen tedavisine başladık. 6 gün ve 5 günlük periyodlar halinde toplam 11 gün uyuttuğumuz hastamıza bu süre zarfında tedavi uyguladık. Uyandığında vücudunun sol tarafının felç olduğunu fark ettik. Uyuduğu süre içerisinde tansiyonu çok yükselmiş, nabzı 50′ye kadar düşmüş, ölümle burun buruna gelmişti. Çok şükür 3 haftalık tedaviye olumlu yanıt verdi, bilinci yerine geldi, ayağa bile kalktı. Şu anda, yürümekte ve kollarını, ellerini kullanmakta zorlanıyor, bu sebeple kendisine fizik tedavi uyguluyoruz. Bu kısa süreli fizik tedavide bile desteksiz olarak 5-6 adım atmaya başladı” dedi.

Anestezi Uzmanı İsa Bayram, beyin sapı kanamasının yüzde 98 ölümle sonuçlandığı ifade etti.

“Rüyamda ameliyat oldum”

Yaşam savaşından galip çıkan Süleyman Bilgiç ise uyutulduğu 11 gün boyunca rüyalar gördüğünü kaydederek, “Bunların çoğunda beyin ameliyatı oluyordum. Kafama dikişler atılıyordu. Kendime geldiğimde, anladım ki, ameliyat edilmeden iyileşmişim. Çok şükür iyiyim, doktorlarıma ve hastanede çalışan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest