Escarteen-Sisters_216. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivaline konuk olan İspanyol kız kardeşler Flavia ve Laia Escarteen, renkli kişilik ve müzikleriyle izleyiciye unutulmaz bir konser yaşattılar.

Gümüşlük sahilinde yer alan festival merkezindeki Toprak Ev’de izleyici karşısına çıkan İspanyol ikili Escarteen Sisters, Klasikten Funk’a uzanan bir yelpazede sergiledikleri konserle büyük alkış aldı. Özellikle de yaşadıkları coğrafyanın folk müziği üzerinde yükselen; kendilerine ait besteleri vokal, keman ve viyolonselle icra eden ikili, eserlerini Katalanca, İngilizce, İspanyolca ve Hollandaca olarak seslendirdi.

“Mama” isimli bestelerini tüm annelere hediye ettiler

Gümüşlük Toprak Ev’deki gecede, geçtiğimiz yıl Rocket Music’ten piyasaya çıkan 9 parçalık ve kendi isimlerini taşıyan akustik albümlerine de yer veren Escarteen Sisters, “Obertura de la Tonada”, “Tonada de la Luna Llena”, “Ulls de Vent” ve “Split of Light” gibi sevilen eserlerini seslendirdiler.  Escarteen kardeşler, anneleri için besteledikleri “Mama” isimli şarkıyı da bütün annelere hediye ettiler. Renkli kişilikleri ile kendini sevdiren ikili, şarkılarını seyircinin eşliğinde söyledi. Konserin sonunda Bodrumlu müzikseverlerin ayakta alkışladığı Escarteen Sisters, sahneden bis yaparak ayrıldı.

 

 

 

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest