evde-bakim-hizmeti-muglaMuğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Evde Bakım Hizmetleri çerçevesinde 2014 yılı Ağustos ayından bu yana 36 bin 368 tıbbi müdahalede bulunulduğu bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen evde bakım hizmetleri aylık değerlendirme ve bilgilendirme toplantısına ilçelerdeki birimlerde görev yapan doktor, hemşire, sağlık memuru, sosyal hizmet uzmanı ve diğer görevliler katıldı. Toplantıda sağlık ekiplerinin bugüne kadar il genelinde toplam 7 bin 505 evi ziyaret ederek 36 bin 368 tıbbi müdahalede bulunduğu belirtildi. Daha sonra toplantısına katılan personele, Muğla İl Sağlık Müdürlüğünden Dr. Hasan Akpınar tarafından anne ve çocuk sağlığı ile “Hoş Geldin Bebek” projesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Koç, 2014 yılı Ağustos ayında başladıkları evde bakım hizmetleri ile çok sayıda ihtiyaç sahibi, engelli, bakıma muhtaç ve yaşlı vatandaşlara ulaştıklarını söyledi. Koç, “Her ay düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz evde bakım hizmetleri durum değerlendirme ve bilgilendirme toplantılarımızda personelimiz ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuyor ve her ay farklı konularda uzmanlar tarafından bilgilendirme çalışmaları yapıyoruz. Sağlık ekiplerimiz Muğla ili genelinde bugüne kadar 7 bin 505 evi ziyaret ederek 36 bin 368 tıbbi müdahalede bulundular. Özveriyle çalışan ekiplerimiz, 4 bin 476 hasta nakil ile 8 bin 29 genel bakım hizmeti verdi. Büyükşehir Belediyesi olarak sağlık ve sosyal alanda sürdürdüğümüz hizmetlerimiz artarak devam edecek” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest