ferda-anil-yarkin-bodrumda-hayranlarina-soylediBodrum’da sahne alan ünlü şarkıcı Ferda Anıl Yarkın, sevilen şarkılarını hayranları için seslendirdi.

Ünlü şarkıcı Ferda Anıl Yarkın, Kumquat Restaurant’da sahne aldı. Konser öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelen Yarkın, açıklamalar da yaptı. 1990′lı yılların en popüler ve verimli yıllar olduğunu söyleyen Yarkın, “Buna rağmen aradan yıllar geçmesine rağmen o yılların sanatçılarının eserleri şu anda hala söyleniyor, dinleniyor. Bugünlere baktığımız zaman, o yılların şarkılarını da sanatçılarını da bestecilerini de çok arıyoruz. O zamanın şarkıları eserleri birçok filmde kullanılırken, şu anda aynı şeyi söylemek mümkün değil. 1990′lı yıllardan onlarca kaliteli sanatçı ismi sayabilirsiniz şimdi mümkün mü?” dedi. 1990 öncesinde İbrahim Tatlıses, Kibariye, Cengiz Kurtoğlu ve Arif Susam gibi birçok sanatçıya 80′e yakın beste verdiğini söyleyen Yarkın, eskisi gibi beste yapan kişi sayısının da azaldığını belirterek, “O yıllarda 2 -3 milyon albüm sattığımızda ‘Az’ diyorduk. Şimdi 10-20 bin satıldığında ‘Rekor’ diyorlar. Bizlerin o yıllarda yaptıkları besteler asla eskimedi, yorumlar değiştirilerek yeniden yeniden kullanıldı. Yeni yapılan eserin beste kalitesi çok önemli” dedi. Çanakkaleli olduğunun sanıldığını belirten Yarkın, aslen İstanbullu olduğunu da ifade etti.

ferda-anil-yarkin-bodrumda-hayranlarina-soyledi2Ardından sahne alan Ferda Anıl Yarkın, yaklaşık iki saat boyunca sevilen şarkıları “Sonuna Kadar”, “Aşkın Yetmez”, “Unuttum Sanma” ve “Ayrılmayalım” isimli albümlerindeki parçalarını seslendirdi. Konseri izleyen yaklaşık 300 kişi, keyifli saatler geçirdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest