fethiye-belediye-fen-lisesi-ilk-mezunlariFethiye Belediyesi tarafından 2012 yılında eğitim öğretime başlayan Fethiye Belediyesi Fen Lisesi, ilk mezunlarını verdi.

Fethiye Belediye Fen Lisesi’nin ilk mezunları için düzenlenen törene, Belediye Başkanı Behçet Saatcı, eşi Nesrin Saatcı ve çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Okul Müdürü Mustafa Erdoğan “Çağdaş dünyaya Türk’ün gücünü bilimde, sanatta ve teknoloji de en üst düzeyde gösterin. Gelecekte dünyanın ve ülkemizin yıldızları sizler olacaksınız” diye konuştu.

Mezun olan öğrencilere seslenen Başkan Behçet Saatcı ise “Sebebi ne olursa olsun, hayat boyu hiçbir zaman yalan söylemeyin. Hep doğrunun peşinden gidin. Sizi bu noktaya getiren, size gözleri gibi bakan anne ve babalarınıza ömür boyu minnet duygunuz olsun. Anne ve babanıza, ülkenize, bayrağınıza, tarihinize Atatürk’ünüze sahip çıkın. Hepiniz birer Aziz Sancar olun! Hayat size hep gülsün” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrenciler tek tek kürsüye davet edildi. Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya, okul yönetimi tarafından çiçek takdim edildi. Öğrenciler arasında bayrak devir teslim töreni yapıldı. Program pasta kesimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest