fethiye-festivalinde-renkli-Fethiye’de düzenlenen 9′uncu Uluslararası Fethiye Festivali’nin kortej yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu.

Fethiye Turizm Tanıtım Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı’nın (FETAV) Fethiye Belediyesi desteğiyle düzenlediği 9′uncu Uluslararası Fethiye Festivali kapsamında animasyon grupları, spor kulüpleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı kortej yürüyüşü yapıldı. Gaffar Okan Caddesi’nden başlayıp, Beşkaza Meydanı’nda son bulan yürüyüşte Ukraynalı ve Brezilyalı animasyon ekipleri, dansları ve kıyafetleriyle karnavalı aratmayan görüntüler oluşturdu. Brezilyalı samba grubu festivalin ilgi odağı olurken, vatandaşlar fotoğraf çekebilmek için yarıştı.

Yörük göçünün de canlandırıldığı yürüyüşte, kamyonet kasasındaki delbekçiler ilgiyle izlendi. İlçede yaşayan yerleşik yabancılar, ilginç fethiye-festivalinde-renkli-kortej2kostümlerle korteje katıldı. Festival kapsamında Türk Hava Kurumu’na ait motorlu yamaç paraşütüyle motosiklet kulüpleri de bir gösteri gerçekleştirdi. Yürüyüş sonunda “en gösterişli grup” halk oylamasıyla belirlenerek kupayla ödüllendirildi. Festival Beşkaza Meydanı’nda farklı ülkelerden gelen müzik gruplarının konseriyle devam etti.

15 MAYIS’TA SONA ERECEK

Fethiye’yi sanat ve kültür merkezine dönüştürmek amacıyla organize edilen festivalde, yerel ürün sergisi, kitap fuarı, imza günleri, edebiyat söyleşileri, dünya müzikleri şenliği, ressam buluşması, fotoğraf festivali gibi etkinlikler yer aldı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest