fethiyede-feto-sorusturmasinda-15-supheli-adliyedeFethiye’de Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PYD) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 15 kişi adliyeye sevk edildi.

Fethiye’de yürütülen FETÖ/PYD soruşturma kapsamında T.G., M.S.İ., İ.Ç., E.E., Ü.Ü., A.K., Ş.Ç., Ö.G., M.S., C.E., A.E., N.G., Y.T., M.A. ve M.K. polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan, aralarında doktor, avukat ve esnafın bulunduğu 15 kişi, otobüse bindirilip, Fethiye Adliyesi’ne sevk edildi. Elleri kelepçeli olarak adliyeye getirilen şüphelilerin savcılıkta ifadelerinin alınmasına başlandığı bildirildi.

Savcılık sorgularının ardından tutuklama talebiyle Sulh Ceza hakimliğine sevk edilen şüphelilerden esnaf E.E. (37), Ü.Ü. (71), A.K. (65), Ö.G. (40), A.E. (47), M.A. (62), M.K. (52), avukat N.G. (52) ile doktorlar İ.Ç. (52) ve Y.T. (55) tutuklanıp, Seydikemer Eşen T Tipi Cezaevi’ne gönderildi. Esnaf T.G. (48), S.Ç. (43) ve C.E. (46), avukat M.S.İ. (46) ile Fethiye Belediye Meclis üyesi M.S. (47) ise adli kontrolle şartıyla serbest bırakıldı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest