fethiyede-supheli-arac-denetimleri-(2)Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde turizm sezonunun başlamasının ardından denetimlerini sıklaştıran jandarma, özel eğitimli köpekle şüpheli araçlarda bomba araması yaptı.

Ülke genelinde bombalı araçlarla yapılan terör eylemlerinin turizm bölgelerine sıçramaması için denetimler sıklaştırıldı. Fethiye’nin önemli turizm merkezlerinden Ölüdeniz ve Ovacık mahallelerine şüpheli araçlarının girişini engellemek isteyen jandarma ekipleri de Ovacık Mahallesi girişindeki Çatallar Mevkii’nde yol kontrolüne başladı. Denetimlere Ölüdeniz Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleriyle Muğla İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı motosiklet, trafik ve bomba arama köpek timi katıldı. Jandarma tarafından durdurulan araçlar “Vade” adlı özel eğitimli köpek tarafından didik didik arandı. Uygulamalarda mobil karakol hizmeti ve asayiş kontrollerinin de yapılacağı kaydedildi.

Aynı noktaya kurulan plaka tanıma sistemi de devreye sokuldu. Ölüdeniz Mahallesi’nin turizm sezonu boyunca 8 ayrı MOBESE kamerasıyla izleneceği belirtildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest