fethiyede-tarihi-eser-operasyonu_3013_dhaphoto1Fethiye’de elindeki heykelleri satmak için alıcı gibi davranan jandarmayla pazarlığa giren Fethi Y. gözaltına alınırken, heykeller incelenmek üzere Fethiye Müze Müdürlüğü’ne gönderildi.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü, Fethiye İlçe Jandarma İstihbarat Kısım Amirliği ve Üzümlü Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, elindeki tarihi eserleri satmaya çalıştığı tespit edilen Fethi Y.’yi takibe aldı. Alıcı gibi davranan giren ekipler, İncirköy Mahallesi’ndeki evine giderek Fethi Y. ile pazarlığa başladı. Jandarma 100 bin lira karşılığında satın almak için anlaştığı heykelleri görmek istedi. Fethi Y. evinde sakladığı heykelleri ortaya çıkardığı sırada operasyon başladı.

Fethi Y. gözaltına alınırken, heykellere el konuldu. Evde yapılan aramada dedektör ve 2 av tüfeği de ele geçirildi. Heykeller incelenmek üzere Fethiye Müze Müdürlüğü’ne gönderilirken, Fethi Y. sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest