universiteler-arasi-ragbi-(3)Fethiye Şehir Stadyumu’ndaki müsabakalara 6 erkek, 4 kadın takımında 186 sporcu katıldı. Erkeklerde Anadolu Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, On Dokuz Mayıs Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ragbi takımları, kadınlarda ise Ege Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve On Dokuz Mayıs Üniversitesi ragbi takımları şampiyonluk için yarışıyor.

İlk gün karşılaşmalarında sporcuların kıyasıya mücadeleleri izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı. Ragbi sporunun sertliğine karşı oyuncuların centilmen tavırları dikkati çekti. Sporcular rakiplerini sert müdahalelerle yer sererken, top kapma mücadeleleri güreşi anımsattı.

Muğla Genlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Devrim Karakuş, yerleşik universiteler-arasi-ragbi-(2)yabancı sayısını dikkate alarak müsabakaları Fethiye’de yapma kararı aldıklarını söyledi. İngiliz kökenli ragbi sporunun büyük mücadele gerektirdiğini anlatan Karakuş, “Ragbi, dünya üzerinde bilinirliği, futboldan daha yüksek olan bir spor. Ragbi gibi sporları ilçemize getirerek yerleşik yabancıları tribünlere çekmeyi amaçladık. Ragbi gibi üst düzey mücadele gerektiren spor dalları Fethiye’mizin doğasına, ruhuna uygundur. Bu yüzden Fethiyelileri bu karşılaşmaları izlemeye davet ediyorum” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest