Ortaca ve Dalaman İlçeleri’nde, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan 12 şüpheliden 2′si daha adliyeye sevk edildi. 2 şüpheliden Dalaman’da yurt sorumlusu olduğu öğrenilen Mehmet Ulusoy tutuklanırken, diğeri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ortaca Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması kapsamında FETÖ/PDY’ye ile ilişkisi olduğu ileri sürülen şüphelilere yönelik geçen 2 Eylül’de, polis, Ortaca ve Dalaman ilçelerinde çok sayıda adrese eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Aralarında imam, öğretmen ve dernek üyeleri ve esnaflarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen FETÖ/PDY ile ilgili olabileceği ileri sürülen bazı doküman ve belgelere de el konuldu. Polisteki işlemlerinin ardından şüphelilerden 10′u geçen 8 Eylül’de Ortaca Adliyesi’ne adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Dalaman’da gözaltına alınan H.A. ile Ortaca’da gözaltına alınan M.Ş., tutuklandı. Diğer şüphelilerden 4′ü adli kontrol şartıyla olmak üzere 8′i serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan şüphelilerden polisteki işlemleri tamamlanan diğer 2′si de bu sabah adliyeye sevk edildi. İki şüpheliden Dalaman’da yurt sorumlusu olduğu öğrenilen Mehmet Ulusoy tutuklandı. diğer şüpheli A.G., ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Böylece operasyon kapsamında tutuklananların sayısı 3′e yükselmiş oldu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest