Bodrum’da Fıstık Çamı Dağıtımı Büyük İlgi Gördü, 6 Bin Fıstık Çamı Kısa Sürede Bitti

Milas Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri Bodrum Belediye Meydanı’nda fıstık çamı dağıttı. Bahçesine, tarlasına veya arazisine çam dikmek isteyen vatandaşlar,  ücretsiz olarak verilen fıstık çamı ve harnup fidanlarına yoğun ilgi gösterdi. 6 bin fıstık çamı fidanı kısa sürede bitti.

Fidan dağıtımına, Bodrum Kaymakamı Feridun Cemal Özdemir, Milas Orman Şefi Ayhan Bayrak, Bodrum İşletme Şefi Önder Barut ve orman görevlileri katıldı.

 Bodrum Kaymakamı Feridun Cemal Özdemir, yeşilin önemini vurgulamak için böyle bir etkinlik gerçekleştirildiğini ifade ederek, “Orman Müdürlüğünde çalışan görevli arkadaşların kendi yetiştirdiği fıstık çamı ve harnup fidanlarını vatandaşlara dağıttık. Yaklaşık 6 bin civarında fidan dağıtıyoruz. Daha çok isteyenlere de verilecek. İnsanların dikkatini yeşili korumaya çekmek hem de evlerinde bahçesi olanlara fidan hediye etmek amacı ile böyle bir etkinlik düzenledik. Vatandaşlarımız çok rağbet gösterdi. Herhalde birkaç defa daha fidan dağıtımı gerçekleştirecekler.” Kaymakam Özdemir, yılbaşı öncesi ağaç kesilmemesi konusunda da vatandaşları uyararak “Yeşillik, ağaçlar yerinde güzel. Bu nedenle vatandaşların ağaç kesmemesini istiyoruz” dedi.

Milas Orman İşletme Müdürü Ayhan Bayrak da bu Bodrum Yakaköy’de vatandaşlara bin adet fıstık çamı dağıttıklarını, Bodrum’da 6 bin fidan dağıttıklarını ve vatandaşların gösterdiği ilgi nedeniyle fidan dağıtımını tekrarlayacaklarını söyledi. Bayrak, kurak mevsimlerde fidanların susuz bırakılmaması konusunda vatandaşları bilgilendirdi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest