yossi-arnheimBodrum’da düzenlenen “13′üncü Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali”nde flüt sanatçıları Bülent Evcil, Yossi Arnheim ve Arpist Çağatay Akyol sahne aldı.

Bu yıl 13′üncü kez düzenlenen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali sürüyor. Festivalde, sanat yaşamı boyunca birçok ödüle layık görülen Sir James Galway tarafından neslinin en iyi flütçülerinden biri olarak tanımlanan Bülent Evcil, İsrail Filarmoni Orkestrasının baş flütçüsü ve Kudüs Müzik Merkezinin üflemeli çalgılar başkanı Yossi Arnheim ile yurt içi ve yurt dışında birçok orkestrayla sahneye çıkan Arpist Çağatay Akyol sahne aldı. Koyunbaba Antik Taş Ocağı’nda düzenlenen konseri yaklaşık 550 sanatsever izledi. Konser öncesi konuşma yapan Bülent Evcil, festival programında yer aldığı için Yossi Arnheim’e teşekkür ederek, “Yossi Arnheim, tek bir telefonumuzla bizi kırmayıp, davetimizi kabul etti. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Ayakta Alkışlandılar

bulent-evcilFlüt sanatçısı Bülent Evcil ve Arpist Çağatay Akyol, ilk olarak J.S. Bach’ın “Sicilliano” ve C.W. Gluck’ın “Orfeu e Euridice” başlıklı eserini seslendirdi. Ardından Bülent Evcil sahneyi flüt sanatçısı Yossi Arnheim’e bıraktı. Akyol, Arnheim ikilisi, J. Ibert’ten “Entracte”  ve M. Miyagi’den “Haru no Umi” adlı eserleri seslendirdi. Daha sonra tekrar sahneye gelen Bülent Evcil, Çağatay Akyol’la bir A. Piazzola yapıtı olan “Bordel 1900”u seslendirdi. İkili, bu eserin ardından bir üçleme yaparak, Nihavent Longa, Katibim ve Şehnaz Longa adlı eserleri yorumladı. Yaklaşık 1.5 saat süren konser sonunda sanatçılar, dakikalarca ayakta alkışlandı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest