Fransa Başkonsolosu Kocadon’u Makamında Ziyaret Etti…

Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Hervé Magro, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.

Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Hervé Magro, tanışmak ve fikir alışverişinde bulunmak için Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret ettiğini belirterek, “Bodrum benim yetki alanıma giriyor. Bu nedenle Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile tanışmak istedim” dedi.  Samimi bir havada gerçekleşen görüşmede, Bodrum’a gelen Fransız turistlerin sorunları ve memnuniyetlerini de başkana iletmek istediğini söyleyen Magro, dünyanın en güzel köşelerinden biri olan Bodrum için arkeoloji ve çevre konularında karşılıklı yardımlaşma yapabileceklerinin de altını çizdi.

Tatilleri için Bodrum’u tercih eden Fransız turistlerin tek şikayetinin çok  az olsa da hırsızlık sorunu olduğunu söyleyen Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Hervé Magro, yapılan anketlerde genel olarak memnuniyetin hakim olduğunu belirtti.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise Magro’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Her turistin Bodrum’un konuğu olduğu bilinci tüm Bodrum’da hakim. Bodrum tarihiyle, kültürüyle ve doğasıyla Ege’de bir pırlanta. Gerek arkeoloji gerekse çevre duyarlılığı ve yenilenebilir her tür enerji yatırımına açığız. Fransa’nın Nice şehri ile kardeş şehir protokolünde son noktaya geldik. Bu tür ziyaretleri daha sık gerçekleştirerek mevcut yapıyı kuvvetlendirebiliriz” dedi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest