gazi-ve-yakinlari-icin-bogazicinde-mavi-yolculuk_111Milas’a bağlı Boğaziçi Mahallesi’nde bu yıl 4′üncü kez düzenlenen etkinlikte; 50 gazi ve yakını için mavi yolculuk turu düzenlendi. Keyifli bir geziyle bir nebze de olsa mutlu olmaları amaçlandı.

Boğaziçi Mahallesi Muhtarlığı ve Boğaziçi Güzelleştirme Derneği tarafından bu yıl 4′üncü kez; şehitleri anma ve saygı ile gazilere vefa etkinliği düzenlendi. Dernek başkanı ve muhtar İbrahim Köksal, Milas Kaymakamı Fuat Güner, Milas Garnizon Komutanı Albay Cenk Erataç, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Başkanı Mehmet Sarban ve 50 gazi ile yakını, Boğaziçi Mahallesindeki Atatürk Meydanı’nda bir araya geldi. Boğaziçi İlkokulu’nun 40 öğrencisi de ellerinde bayraklarla topluluğun arasında yer aldı. Şehitler anısına saygı duruşunda bunuldu, İstiklal Marşı okundu.

gazi-ve-yakinlari-icin-bogazicinde-mavi-yolculuk_1Konuşma yapan Milas Kaymakamı Fuat Güner, “Bugün bu topraklar bu vatanımız üzerinde rahat ve huzur içerisinde yaşıyorsak. şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesindedir. Bu vatanı onlar korudu, savundu. İşte bu çocuklarımıza bu bilinci vereceğiz ki onlar da vatanımızı bayrağımızı korumaya devam edecekler. Şehitlerimize, yakınlarına, gazilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Onlar borcumuzu en iyi şekilde ödemek böyle günlerde onların hatıralarını yaşatmak için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Dernek başkanı ve muhtar Köksal ise bu yıl etkinliği 4′üncü kez düzenlediklerini belirterek, “Ulu Önder Atatürk’ün bu vatanı nasıl kurduğunu, vatanı topraklarımızı ve bayrağımızı korumak için yakınlarımızın nasıl şehit ve gazi olduklarını unutmamak, unutturmamak ve onların acılarını biraz olsun hafifletmek için yaptığım tekne turu ve mavi yolculuk gezisine sağ olsun vatandaşlarımızda destek verdi. Bu geleneği her yıl daha geniş katılımlarla sürdüreceğiz” dedi.

Gaziler ve yakınları düzenlenen törenden sonra Güllüklü kaptan Sinan Erbey’in “Ninno İbram” isimli tur teknesi ile bir günlük mavi yolculuğa çıktı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest