marmaris-genc-isadamlari-derneginde-kadin-baskan-donemi_Marmaris Genç İşadamları Derneği’nin tek aday ile gidilen olağan kongresinde, turizmci Meral Tuncer Argül başkanlığa seçildi. Argül, 23 yıllık derneğin ilk kadın başkanı oldu.

Marmaris Genç İşadamları Derneği 6. Olağan Kongresi, Elegance Otel’de yapıldı. Kongrede, Meral Tuncer Argül tek aday oldu. Atatürk ve şehitler çini bir dakikalık saygı duruşu bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla baylayan kongrede, söz alarak ilk konuşan isim beş dönemdir derneğin yönetim kurulu kaşkanlığını yürüten Süleyman Erdaş oldu. Beş yıldır yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgi veren Erdaş, “Bu bayrağı bugün onurlu bir şekilde teslim ediyorum. Marmaris’in gelişmesine katkı koymak için hayata geçirdiğimiz projelerde destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra geçilen oylamada sandık başına giden üyelerin oylarının tamamını alan Meral Tuncer Argül, başkanlığa seçildi. Derneğin ilk kadın başkanı olma unvanını da kazanan Argül, kendisine destek verenlere teşekkür edip, “Bugünden itibaren ilk işimiz tek gelir kaynağımız olan turizm sorunlarına çözüm olabilmek için projeler hayata geçirmektir. Bu projeler tek derneğimizle değil ziyaretlerde bulunacağımız kamu kurum kuruluşları, belediye, turizmde söz sahibi kişiler ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa olacaktır. Turizm sorunlarına bir nebze olsun ilaç olmak için sıkı çalışmak zorundayız” dedi.

Argül, başkanlığındaki yeni yönetim kurulu Pınar Altuntaş, Caner Torunoğulları, Mustafa Gökmen, Süleyman Yıldız, Gökhan Gök, Göksun Çilingir, Ali Toksoy ve Ali Silin’den oluştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest