diyarbakir-yuruyus-6Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde öğrenci toplulukları tarafından 18.09.2019 Çarşamba günü üniversite kampüsünde gerçekleştirilen “Teröre Lanet, Analara Destek” yürüyüşüne katıldı. TGB Muğla İl Başkanı Yağız Çoşkun öğrenci toplulukları adına basın açıklaması gerçekleştirdi.

Yağız Çoşkun ilk açıklamasını üniversitenin tören alanında yaptı;

“Diyarbakır’da dağa kaçırılan oğlu için Hacire Ana’nın yaktığı ateş, evlatlarının yüreği yanan bütün ailelerin sesi ve tüm Türkiye’nin meselesi olmuştur.

Şehitlerimizin, bebeklerin katili, doğa düşmanı PKK bu kezde Diyarbakır’da kardeşlerimizi HDP vasıtası ile dağa kaçırmıştır .

Bölücü terör örgütü PKK tarafından evlatlarından koparılan aileler, Hacire Ana’dan sonra HDP Diyarbakır İl binası önünde oturma eylemi başlattılar annelerimizin haklı isyanı, Türkiye’nin Teröre karşı isyanıyla bütünleşti.

Türk Gençliği olarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinden dosta düşmana ilan ediyoruz. PKK ve Siyasi uzantısı HDP’nin kaçırdığı kardeşlerimiz için direnen annelerimizin yanındayız.

Terörün tam karşısındayız!

Bölücülüğe geçit vermeyeceğiz”

diyarbakir-yuruyus-5Ardından yürüyüşe geçildi ve İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi önünde ise ikinci konuşmasını gerçekleştirdi;

“PKK’nın ailelerinden koparıp dağa kaçırdığı gençler bizim yaşlarımızdaki kardeşlerimizdir. Yüreği yanan aileler, bizim ailelerimizdir. Türk gençliği olarak, bu zulümden uzaktayız diye gözlerimizi kaçıramaz, kulaklarımızı tıkayamaz, vicdanımızı susturamayız.

Diyarbakır ailelerinin eylemi, bir vatan ve insanlık nöbetidir. Terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen mücadelenin artık zafer aşamasına dayandığının göstergesidir. PKK ve destekçisi HDP, çok yakında Mehmetçiğin ve analarımızın ayakları altında kalacaktır.

Türkiye’mizin birliğini, bütünlüğünü ve genç kardeşlerimizin güvenli geleceği için terör örgütlerine karşı yürütülen amansız mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Türk gençliğinin kalbi, evlatları için PKK’ya bayrak açan ailelerle çarpmaktadır. Türkiye teröre teslim olmayacaktır. Bu mücadele zaferle sonuçlanana dek durmayacağız.”

Paylaş
  • gplus
  • pinterest