CHP-recai-seymen-sandık-aciklamasi-1CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirenleri edebe, adaba ve uygar olmaya çağırdığı bir basın bildirimi yayımladı.

Recai Seymen, basın bildiriminde şu ifadelere yer verdi:

Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti grup toplantısında yaptığı konuşmasının tamamını anlayamamış ya da anlamak istemeyen kimi insanlar konuşmanın içerisinden bir cümleyi cımbızlayarak ve de işine geldiği gibi yorumlayarak Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı bir “linç kampanyası” yürütülmektedir.

Genel Başkanımıza bu yapılanlar elbette ki bir suçu, tecavüzü örtme çabasıdır, bilinçli ve sistemli bir linç kampanyasıdır ve bu, 45 çocuğa yapılan tecavüzü örtemeyecektir.

Üç yaşındaki bir çocuğun tecavüz edilerek öldürüldüğü ülkemizde; Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali bugün Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından Genel Başkanımıza yönelik provokatif suçlamalar, kendi ayıplarını örtme çabasından başka bir şey değildir.

‘Önüne yatmak’ Türkçe’ de bir deyimdir. ‘Önüne Yatma’nın tam da karşılığı korumak ve kollamaktır” Kaldı ki o cümleyi müellifi ve mucidi genel başkanımız değildir. Önüne yatmak’ deyimini daha önce dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler’in 17-25 Aralık operasyonlarında yayınlanan tapelerde Rıza Sarraf’a “Kimse sana bir şey yapamaz,  ben senin önüne yatarım” , sözünü sarf etmiştir.

Aile ve sosyal politikalar bakanının canhıraş bir biçimde Ensar Vakfı’nı savunmaya geçmesini sonuna kadar yanlış buluyor kınıyoruz.

CHP Bodrum ilçe Başkanlığı olarak, Bu konuda Genel Başkanımızı eleştirenleri edebe, adaba ve uygar olmaya çağırıyoruz.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest