gitarDenizbank ana sponsorluğunda sürdürülen 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Gümüşlük Festival Akademisi Gitar Masterclassına katılan öğrenciler Toprak Ev’de konser verdi. Bir hafta boyunca festivale katılan sanatçılardan ders alan öğrenciler konserin ardından sertifikalarını aldılar.

Bridgestone ana sponsorluğunda düzenlenen Kumda Gitar konserlerine katılan Güney Afrikalı Derek Girepper, Ayşegül Koca, Cenk Erdoğan ve Polonyalı Marek Pasieczny’nin eğitimci olarak katıldıkları GFA Gitar Masterclassı, öğrenciler açısından çok verimli geçti. Farklı teknikler ve üsluplar üzerine ustalık dersleri alan öğrenciler, festival merkezindeki Toprak Ev’de izleyici karşısına çıktı. Sahnede ilk olarak yerini alan İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencisi Tuvana Ceylan, aranjesini kendisinin yaptığı 3 eser seslendirdi. Daha sonra Toprak Ev’in sahnesine gelen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencisi Berk Kır ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu Alp Hakkı Dikilioğlu, kendi eserlerine yer verdiler. Sırayla sahneye gelen öğrenciler izleyicilerden alkış alırken, programın sonunda, masterclassa eğitmen olarak katılan Ayşegül Koca, icra ettiği 3 eserle geceyi sonlandırdı.

Festivalin sponsorları;

13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivaline ana sponsor olarak destek veren Denizbank’ın yanı sıra Bridgestone, Kumda Gitar konserlerinin; Bosch ise Taşta Klasik konserlerinin ana sponsorluğunu üstleniyor. Norveç Büyükelçiliği etkinlik sponsoru olarak festivale destek veriyor. T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve BODTO, festivalin kurumsal sponsorları arasında yer alırken; THY, festivalin resmi ulaşım sponsorluğunu; Roots of Highlife ve Cactus Hotels ise konaklama sponsorluğunu; Piernet sosyal medya sponsorluğunu üstleniyor. Ayrıca Uludağ İçecek, Türkmen Çiçekçilik, Sibel Senna Landscape Design, Music Norway, Mas Matbaa, Mimoza, Limon Gümüşlük, Umurbey Wineyards, Permisan Perde, Julius Meinl Coffee ve Çıngıloğlu festivalin servis sponsorları arasında yer alıyor.

Antik Taş Ocağında gerçekleşecek Taşta Klasik konserlerinin başlama saati 21:15; diğer konserler 20:30’da başlayacaktır.

Biletler, Festival Merkezi, Gümüşlük sahili; Roots of Highlife – Ortakent (0 542 443 50 10) ve Biletix’den temin edilebilir.  Bilet iletişim: 0 537 040 37 40

www.gumuslukfestival.org

info@gumuslukfestival.org

www.facebook.com/gumuslukfestival

 

13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinde sonraki konserler:

UGKMF, “Avrupa’nın en seçkin festivalleri, EFFE 2015 – 2016” etiketiyle onurlandırılmıştır.

 

29 Temmuz – Stephane Blet & Ayla Erduran – piyano (Taşta Klasik)

30 Temmuz – Stephane Blet – piyano/Fransa (Toprak ev)

1 Ağustos – Muğla Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası – Şef: Nail Yavuzoğlu (Taşta Klasik)

2 Ağustos – Muğla Büyükşehir Belediyesi Caz Orkestrası – Şef: Hakan Erakgün, Solist: Teoman Aras/Gümüşlük İskelesi (Suda Caz)

3 Ağustos – GFA Keman konseri (Toprak ev)

4 Ağustos – Bülent Evcil, Çağatay Akyol, Philip Moll – Flüt/Arp/Piyano (Taşta Klasik)

5 Ağustos – Emin Fındıkoğlu + 12, “big band”- Konser öncesi emektar cazcı İlham Gencer’e “Yaşam boyu onur ödülü” verilecek. (Suda Caz)

9 Ağustos – Kristin Asbjørnsen and Olav Torget – etnik caz/Norveç (Suda Caz)

10 Ağustos – Kapanış: Gülsin Onay & Eren Levendoğlu – piyano düet (Taşta Klasik)

11 Ağustos – GFA Flüt konseri (Toprak ev)

Paylaş
  • gplus
  • pinterest