gokova-bisiklet-turu-(1)Türkiye’nin ilk kamplı uzun bisiklet turu olan Gökova Bisiklet Turu, bu yıl 10′uncu kez bisikletseverleri bir araya getirecek.

Muğla Bisiklet Derneği tarafından bu yıl 10′uncu kez düzenlenen Gökova Bisiklet Turu, yarın (salı) Muğla merkezden başlayacak. Akyaka’da sona erecek olan tur kapsamında, 5 gün boyunca bisikletle 261 kilometre yolculuk edilecek. Muğla, Ula, Akyaka, Marmaris, Datça, Bodrum, Ören ve Akyaka’yı kapsayacak rota boyunca bisikletseverler kamp yapma olanağı da bulacak. Tur, Gökova Körfezi’nin etrafında saat ibresi yönünde düzenlenecek.

Muğla Bisiklet Derneği Başkanı Levent Sevil, turda bu yıl 300′ü aşkın yerli ve yabancı katılımcının yer alacağını söyleyerek, “Her yıl katılım artıyor. Katılımcılar arasında bisiklet camiasının yakından tanıdığı isimler de var. “Bi tur versene” kitabının yazarı Aydan Çelik ve bu yılın da en yaşlı katılımcısı emekli hakim Hakkı Süha Terzibaşıoğlu katılımcılar arasında. En fazla Muğla’dan katılım sağlanırken, İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra 6 katılımcı da yurt dışından geldi. Bisiklet sporunun yaygınlaşmasını sağlamayı ve bisiklet kullanmak için gereken altyapının arttırılmasına dikkat çekmeyi umuyoruz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest