eric-schmidt-(3)Google’ın patronu ve dünyanın en zengin iş adamları arasında gösterilen ABD’li yazılım mühendisi Eric Schmidt, eşi ve iş arkadaşlarının da aralarında bulunduğu bir grupla Bodrum koylarındaki sürdürdüğü tatiline devam ediyor. Schmidt ve beraberindekiler bugün kentin tarihi ve ören yerlerini gezdi; 6 otantik el yapımı Bodrum halısı alarak yata döndü.

ABD’li ünlü yazılım mühendisi ve Google’ın Başkanı ABD’li 61 yaşındaki Eric Schmit, eşi Wendy Schmit, Microsoft’un 2000′den beri başkanlığını yürüten 60 yaşındaki Steve Ballmer ve iki yönetim kurulu üyesiyle Yunanistan’dan çıktığı mavi yolculukta, dün Bodrum’a geldi.

Schmidt, ilk olarak Bodrum Gökova’daki koylara demir attı. Schmidt ve yanındakilerin içinde bulunduğu 59 metrelik “Oasis” adlı lüks yat, son olarak Bodrum Milta Marina’ya demirledi. Saat 22.00′de yattan ayrılan grup, Cafe Cafen’de kahve içti. Ardından Liman Caddesi’nde yürüyüş yaptı. Ünlü bir halıcıdan 24′er metrekarelik tamamen el yapımı 6 otantik Bodrum halısı satın alan grup, 165 bin lira ödeme yaptı. Ardından yata döndü. Bu sabah saatlerinde Schmidt ve eşi yatta kalırken, konukları tarihi Bodrum Antik Tiyatrosu’nu gezip tekrar yata döndü. Ardından Bodrum limanından ayrılan yat önce Akvaryum Koyu, Kara Ada, Orak Adası ve Aspat Koyu’na demirledi. Yat ardından akşam saatlerinde Turgutreis mahallesine iki mil uzaklıktaki Çatal Ada’ya demir attı. Schmidt ve yakınlarının tatillerinin buradan Yunanistan’ın Leros ve Tilos adalarına geçerek sürdürecekleri öğrenildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest