marmariste-gozalti-ve-kapatmalar-devam-ediyor_1Darbe girişiminin ardından Marmaris’te başlatılan soruşturma kapsamında 1 müftü, 1 komiser yardımcısı ve 1 trafik polisi görevinden uzaklaştırılırken, Samanyolu Televizyonu ve Burç Radyo vericilerinin sinyalleri kesilerek mühürlendi.

Marmaris Müftüsü Hasan Ersöz, FETÖ’ye destek verdiği iddiasıyla görevinden uzaklaştırıldı. Ersöz’ün yerine Muğla İl Müftülüğü’nden vekaleten bir görevli atandı. Marmaris Emniyet Müdürlüğü’nde görevli ismi verilmeyen 1 komiser yardımcısı ve 1 trafik polisi de açığa alındı. İki polis hakkında işlemlerin devam ettiği öğrenildi. Emniyet yetkilileri, “155 hattımıza bir günde FETÖ mensubu olduğu iddiasıyla 50′den fazla ihbar ulaşıyor. Bu ihbarları görevli savcılarımızla birlikte değerlendiriyoruz” dedi.

Öte yandan Marmaris Körfezi ve şehir merkezine hakim Sarıana Mahallesi Tepesi’nde bulunan Samanyolu Televizyonu ve Burç FM Radyo vericileri RTÜK talimatıyla sinyalleri kesilerek mühürlendi.

fetiad-baskaninin-ev-ve-is-yerlerinde-feto-aramasi_1FETİAD Başkanının Ev ve İş Yerlerinde FETÖ Araması

Fethiye’de, kapatılan Fethiye İş Adamları Derneği’nin (FETİAD) Başkanı 42 yaşındaki Bilal Sancar’ın evinde, akaryakıt istasyonunda ve mobilya mağazasında yapıldı.

Darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında Fethiye ve Seydikemer’de faaliyet gösteren FETİAD kapatıldı. FETÖ’ye finans sağladığı öne sürülen derneğin başkanı Bilal Sancar ise ortadan kayboldu. Polis ekipleri, Bilal Sancar’ın Fethiye’deki evi ile Seydikemer’deki mobilya mağazası ve akaryakıt istasyonuna eş zamanlı operasyon yaptı. Ev ve akaryakıt istasyonunda arama yapan ekipler, mobilya mağazasındaki bilgisayar kasalarına el koydu.

Bilal Sancar’ın darbe girişiminin ardından mobilya mağazasını satılığa çıkardığı ancak henüz satamadığı kaydedildi. 20 çalışanı bulunan mobilya mağazasını mühürlemeyen polis, çalışanların işsiz kalmaması için faaliyetlerine devam etmesine karar verdi.

Haber: DHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest