flut-2Piyanist Gülsin Onay ve Piyanist Eren Levendoğlu’nun verdikleri konserle bir önceki akşam son bulan 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında sürdürülen Gümüşlük Festival Akademisi de son öğrenci konseriyle sezonu sonlandırdı. Festival bünyesinde 11 yıldır sürdürülen Gümüşlük Festival Akademisi ustalık sınıfı kursları Toprak Ev’de gerçekleşen flüt öğrencilerinin katıldığı konserle final yaptı.

Denizbank ana sponsorluğunda gerçekleşen 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında sürdürülen GFA masterclassları, bu yıl 4 ayrı enstrüman için düzenlenen ustalık sınıflarında genç yeteneklerle buluştu. 2 dönem piyano kurslarının ardından gitar ve keman kursları verilen GFA’da son masterclass, flüt öğrencilerine verildi.

flutGümüşlük Festival Akademisi Flüt Masterclass öğrencileri, festivalin Gümüşlük sahilinde yer alan “Toprak Ev”de 2016’nın son konserini verdikten sonra sertifikalarını eğitmenleri Bülent Evcil ve festivalin sanat danışmanı Gülsin Onay’ın elinden aldılar. Flüt ustalık sınıfına eğitmen olarak katılan Bülent Evcil ve Yossi Arnheim’dan dersler alan farklı yaşlardan, farklı okul ve eğitim seviyelerinden 18 genç flüt öğrencisinin verdiği konserde W.A. Mozart, G. Donizetti, F. Chopin, A. Dvorak ve G. Faure gibi bestecilerin eselerine yer verildi. Ustalık sınıfı kurslarına Bulgaristan’dan katılan öğrenciler ise yaptıkları düette Albert Franz Doppler’ın eserlerine yer verdiler. GFA masterclass öğrencilerine piyanoyla ABD’li piyanist Phillip Moll eşlik etti.

Festivalin sponsorları:

13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivaline ana sponsor olarak destek veren Denizbank’ın yanı sıra Bridgestone, Kumda Gitar konserlerinin; Bosch ise Taşta Klasik konserlerinin ana sponsorluğunu üstleniyor. Norveç Büyükelçiliği etkinlik sponsoru olarak festivale destek veriyor. T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve BODTO, festivalin kurumsal sponsorları arasında yer alırken; THY, festivalin resmi ulaşım sponsorluğunu; Roots of Highlife ve Cactus Hotels ise konaklama sponsorluğunu; Piernet sosyal medya sponsorluğunu üstleniyor. Ayrıca Uludağ İçecek, Türkmen Çiçekçilik, Sibel Senna Landscape Design, Music Norway, Mas Matbaa, Mimoza, Limon Gümüşlük, Umurbey Wineyards, Permisan Perde, Julius Meinl Coffee ve Çıngıloğlu festivalin servis sponsorları arasında yer alıyor.

www.gumuslukfestival.org

info@gumuslukfestival.org

www.facebook.com/gumuslukfestival

UGKMF, “Avrupa’nın en seçkin festivalleri, EFFE 2015 – 2016” etiketiyle onurlandırılmıştır.

 

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest