gumusluk-festivalinde-muzik-ziyafeti-2Bodrum’da düzenlenecek 13′üncü Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nde klasikten caza, etnik müzikten alternatif müziğe kadar geniş bir yelpazede 5 hafta süresince tam bir müzik ziyafeti yaşanacak.

Bodrum İlçesi’nde 8-11 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 13′üncü Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin Bodrum’un sanat yaşamına renk katacağı belirtildi. Festivalde bu yıl Suda Caz, Kumda Gitar ve Taşta Klasik başlığı altında 3 ayrı konsept; toprak ev konserleri; 5 masterclass; 4 farklı sahne ve toplam 28 konserle, çok dinamik ve dikkat çekecek bir program hazırlandı.

Fesitvalde Gülsin Onay, Jean Muller, Bülent Evcil, Rafael Trevisani ve Ayla Erduran da sahne alacak. Erduran, Fransız müzisyen Stephane Blet ile birlikte sahne alarak en sevilen keman piyano sonatlarını seslendirecek. 8 Temmuz akşamı sahneye çıkacak olan piyanist Gülsin Onay hocası Mithat Fenmen’in 100′üncü doğum gününde, birlikte çalıştıkları Chopin Konçertosu’nun quartet versiyonunu, bu yıl Ulvi Yücelen Oda Müziği Yarışması birincisi Saygun Quartet ve konsere misafir olarak katılacak olan kontrbas sanatçısı Cemre Burhan Çetin ile birlikte çalacak. Festivalde geçen yıl kurulan Muğla Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, yörenin halk türkülerini, Nail Yavuzoğlu tarafından klasiğe uyarlanmış eserleriyle halka açık seslendirecekleri konserde izleyici karşısında olacak. Ayrıca Jean Muller, Ilya Kondratiev & Emre Yavuz, Bülent Evcil, Philip Moll, Raffaele Trevisani ve Paola Girardi, Emre Yavuz, Ilya Kondratiev, Stephane Blet sahne alacak.

gumusluk-festivalinde-muzik-ziyafeti-1Festival bünyesinde gerçekleştirilen Gümüşlük Festival Akademisi’nde bu yıl piyano, keman, flüt ve gitar masterclassları düzenlenecek. Genç yetenekler bu yıl festival kapsamında 5 konser verecek.

Gümüşlük sahilindeki festival merkezinde düzenlenecek Kumda Gitar, Suda Caz, Toprak Ev ve GFA konserlerinin başlama saati 20.30; Antik Taş Ocağı’nda gerçekleşecek Taşta Klasik konserlerinin başlama saati ise 21.15 olarak belirlendi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest