buyuksehir-cazMuğla Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl kurulan Caz Orkestrası, Suda Caz Konserleri kapsamında Gümüşlük iskelesinde Şef Hakan Erakgün yönetiminde bir konser verdi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Caz Orkestrasının konserine Teoman Aras solist olarak katıldı.

Denizbank ana sponsorluğunda devam eden 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında düzenlenen Suda Caz Konserleri serisinde Gümüşlük iskelesinde gerçekleşen konser halka açık, ücretsiz olarak sunuldu. 9 kişiden oluşan Caz Orkestrası, günbatımında, enerjik ve eğlenceli soul ve caz formunda derlenmiş geniş bir repertuarla izleyici karşısına çıktı.

Programa solist olarak katılan, caz, blues ve soul gibi pek çok farklı müzik türünde sahne performansı sergileyen Teoman Aras, sahili dolduran misafirlerden yoğun alkış aldı. Kariyeri boyunca Tuna Ötenel, Selçuk Sun, Nejat Cendelli, Cahit Berkay ve Engin Yörükoğlu gibi usta isimlerle Türkiye, İsveç, Almanya ve İtalya gibi ülkelerde birçok sahnede birlikte çalışan Aras,  Gümüşlük iskelesinde Şef Hakan Erakgün yönetimindeki Muğla Büyükşehir Belediyesi Caz Orkestrasıyla BB King ve Sting gibi sanatçıların da eserlerine yer verdi.

Festivalin sponsorları;

13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivaline ana sponsor olarak destek veren Denizbank’ın yanı sıra Bridgestone, Kumda Gitar konserlerinin; Bosch ise Taşta Klasik konserlerinin ana sponsorluğunu üstleniyor. Norveç Büyükelçiliği etkinlik sponsoru olarak festivale destek veriyor. T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve BODTO, festivalin kurumsal sponsorları arasında yer alırken; THY, festivalin resmi ulaşım sponsorluğunu; Roots of Highlife ve Cactus Hotels ise konaklama sponsorluğunu; Piernet sosyal medya sponsorluğunu üstleniyor. Ayrıca Uludağ İçecek, Türkmen Çiçekçilik, Sibel Senna Landscape Design, Music Norway, Mas Matbaa, Mimoza, Limon Gümüşlük, Umurbey Wineyards, Permisan Perde, Julius Meinl Coffee ve Çıngıloğlu festivalin servis sponsorları arasında yer alıyor.

Antik Taş Ocağında gerçekleşecek Taşta Klasik konserlerinin başlama saati 21:15; diğer konserler 20:30’da başlayacaktır.

Biletler, Festival Merkezi, Gümüşlük sahili; Roots of Highlife – Ortakent (0 542 443 50 10) ve Biletix’den temin edilebilir.  Bilet iletişim: 0 537 040 37 40

www.gumuslukfestival.org

info@gumuslukfestival.org

www.facebook.com/gumuslukfestival

13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinde sonraki konserler:

UGKMF, “Avrupa’nın en seçkin festivalleri, EFFE 2015 – 2016” etiketiyle onurlandırılmıştır.

3 Ağustos – GFA Keman konseri (Toprak ev)

4 Ağustos – Bülent Evcil, Çağatay Akyol, Philip Moll – Flüt/Arp/Piyano (Taşta Klasik)

5 Ağustos – Emin Fındıkoğlu + 12, “big band”- Konser öncesi emektar cazcı İlham Gencer’e “Yaşam boyu onur ödülü” verilecek. (Suda Caz)

9 Ağustos – Kristin Asbjørnsen and Olav Torget – etnik caz/Norveç (Suda Caz)

10 Ağustos – Kapanış: Gülsin Onay & Eren Levendoğlu – piyano düet (Taşta Klasik)

11 Ağustos – GFA Flüt konseri (Toprak ev)

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest