gumuslukte-teroru-lanetBodrum’un Gümüşlük Mahallesi’nde, son zamanlarda meydana gelen terör olayları, yürüyüş ve basın açıklamasıyla lanetlendi.

Gönüllülerin oluşturduğu ve sosyal paylaşım sitelerinde organize olan Gümüşlük Forumu üyeleri tarafından Çayıraltı Plajı’nda düzenlenen eyleme yaklaşık 200 kişi katıldı. “Çalmadım, öldürmedim, insanları sevdim’, “Hiçbirimiz güvende değiliz’, “Lanetliyoruz’, “Savaşa karşı barış’, “Yarınımı görmek istiyorum’, “Ey Türkiye ya benimsin ya da kara toprağın’, “Cennete gitmek isteyenlerin cehenneme çevirdiği bir ülkedeyiz” ve “Barış her zaman” yazılı dövizler taşıyan kalabalık, yaklaşık bir kilometre yürüdü. Forum üyelerine bazı tatilciler de denizden çıkarak, plaj kıyafetleri ile destek verdi. Yürüyüş, Gümüşlük Sahil Meydanı’nda sona erdi.

Gümüşlük Forumu üyesi Tülay Tatar, grup adına yaptığı basın açıklamasında,

“Terör olayları nedeniyle ülkemizde son ik yıl içinde yüzlerce insan öldü. Ateş düştüğü yeri yakar örneği ölenler öldükleriyle kaldılar. Bunca ölüm karşısında güvenlik kuvvetleri önleyici hiçbir şey yapamadı. Bunca suçsuz insanın ölmesi üzerine hiçbir sorumlu da “Olayları önleyemedim, istifa ediyorum” demedi. İnsanlar bu tür olayları kanıksamaya başladı. Bu ölümlere ‘dur’ deme zamanı gelip geçmiştir. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Görevini yapamayanın da orada durmaması gerekir” dedi.

Eylem, barış türküleri söylenip, şiirlerin okunmasıyla sona erdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest