CHP’li Meclis Üyesi ve Belediye Başkanı Karşı Karşıya…

Bodrum Gündoğan Belediyesi Meclis Üyesi Hülya Öztop, kendisine hakaret edildiği, iftira atıldığı, hedef gösterildiği ve hakkında yanlış haber yapıldığı iddiasıyla Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Bilgi, belediye meclis üyeleri Osman Dumanlı, Mehmet Sincar ve bir haber ajansı hakkında suç duyurusunda bulundu. Başkan Bilgi ise kimsenin ülkenin birlik ve bütünlüğünü bozmaya hakkı olmadığını ifade etti.

Öztop, 11 Kasım 2010 tarihinde Gündoğan Belediye Meclis Toplantısı sırasında yaşanan bir tartışma sonrası kendisine hakaret edildiği, iftira atıldığı ve hedef gösterildiği için İbrahim Bilgi, Osman Dumanlı, Mehmet Sincar ve kendisi hakkında yanlış haber yaptığını iddia ettiği bir haber ajansı hakkında Bodrum Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. CHP Bodrum İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk ise düzenlediği basın toplantısında, yaşanan olayı kabul etmenin mümkün olmadığını ifade ederek, ”Hiçbir belediye başkanının meclis üyelerimize hakaret etmeye hakkı yoktur. Biz nasıl karşı tarafa saygı gösteriyorsak karşı tarafın da bize saygı göstermesini bekliyoruz” dedi.

Gündoğan Belediye Başkanı İbrahim Bilgi de 11 Kasım tarihinde meclis toplantısında bir tartışma yaşandığını doğrulayarak, ”Bütçe görüşmeleri sırasında yaşanan bir tartışmadan dolayı Öztop bana dönerek, Mehmet Sincar’ın söylediklerini anlamadığını ifade etti. Ben de Öztop’a bir insanı şivesinden dolayı küçük düşüremeyeceğini, ayrımcılık yapamayacağını söyledim. Bir ülkenin birliğini, bütünlüğünü bozmak isteyen kişilerin ruhsal tedaviye ihtiyacı olduğunu dile getirdim” diye konuştu.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest