dalaman-havalimani-genel-muduru-guvenc-rusya-ile-turkiye-arasindaki-seferler-bir-ay-sonra-baslarRusya ile Türkiye arasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Güvenç, “Belirli bir hazırlık aşamasından sonra, Rusya ile Türkiye arasındaki uçak seferlerinin 1 ay sonra başlayacağını düşünüyorum” dedi.

Alman turizm sektörü temsilcileri ve yabancı gazeteciler, Türk turizmcileriyle Yaşar Dede Arslan (YDA) Dalaman Havalimanı öncülüğünde Muğla’da bir araya geldi. YDA Dalaman Havalimanı öncülüğünde, Turizm Bakanlığı desteğiyle, Almanya’nın For You Travel tur operatörü ve Sun Express ile işbirliği içinde Almanya’nın en önemli turizm sektör dergilerinden biri olan Touristik Aktuell ile Workshop etkinliği gerçekleştirildi. Rixos Göcek Premium Suites and Villas Hotel’de düzenlenen çalıştayda, Alman turizmine yön veren acentelerle Muğlalı turizmciler, Touristik Aktuel Dergisi, Alman Havayolu temsilcileri ve For You Travel çalışanları biraraya geldi. YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Dalaman’ın sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikler hakkında bilgi vererek “Bugün bölgemizin tanıtımı için Almanya’da neler yapacağımızı ele aldık. Ayrıca, bölgenin uluslararası pazarlardaki konumunu ve analizini yaptık. Almanya’dan yeni başlayan uçak seferlerini ele aldık. Turizmde yaşanan kayıpları ve önümüzdeki yılla ilgili değerlendirmeler yaptık” dedi.

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan gelişmelerin turizme olumlu bir etki yaratacağını savunan Genel Müdür Güvenç, “Belirli bir hazırlık aşamasından sonra, Rusya ile Türkiye arasındaki uçak seferlerinin yaklaşık 1 ay sonra başlayacağını düşünüyorum. Uçak seferlerinin geç başlaması nedeniyle de turizm sezonu bu sene uzar. Genellikle bölgemizde ekimin sonunda biten turizm sezonu, kasım ayının sonuna kadar uzar” diye konuştu.

‘HER YERDE TERÖR OLUR’

Muğla Valisi Amir Çiçek ise bölgenin güvenli bir bölge olduğunu savundu. Terör olaylarının Almanya ve Fransa gibi ülkelerde de yaşandığına dikkati çeken Çiçek, “Paris’te patlama oldu. Brüksel’de patlama oldu. Hayat durdu mu? Atatürk Havalimanı’nda patlama oldu. Hayat durdu mu? Beş saat sonra uçaklar tekrar inip, kalktı. Yani her yerde terör olayı olabilir. Bizim görevimiz tedbirleri almak” diye konuştu. Çiçek, bölgenin Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, Dostluk ve Barış Rallisi, Yabancı Gazetecilerin Likya Yolu yürüyüşü gibi uluslararası etkinliklere ev sahipliği yaptığının altını çizdi.

Touristik Aktuell Dergisi Baş Editörü Matthias Gürtler ise amaçlarının bölgeyi Almanya’da tekrar hatırlatmak olduğunu belirtti. Bölgenin daha önce Almanya’da çok iyi bilindiğini dile getiren Gürtler, “Almanlara bu bölgenin unutulmuşluğunu hatırlatmak, güvenliği bizzat yerinde görmek ve onlara sunabileceğimiz güzellikleri iletmek amacıyla buradayız” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest