halatin-ucunda-korku-ve-heyecan-dolu-anlar-_3Seydikemer’de ayaklarına bağladıkları esnek halatla 50 metre yükseklikten boşluğa atlayan tatilciler ‘bungee jumping’ ile adrenallerini yükseltti. Atlayış sırasında yüzlerdeki korku ve heyecan da kameralara yansıdı.

Seydikemer’in Kayadibi Mahallesi’ndeki doğa harikası Saklıkent Kanyonu’nu ziyaret eden tatilciler, dünyanın en heyecan verici aktiviteleri arasında gösterilen “bungee jumping” yapma imkanı buluyor. Kanyon girişine 200 metre mesafedeki istasyona gelen tatilcilere, ilk olarak güvenlik yeleği giydirildi. Ayaklarına esnek halat bağlanan tatilciler daha sonra vinçle 50 metre yükseğe çıkarıldı.

Saklıkent Kanyonu’ndan çıkan Karaçay’ın üzerinde kendilerini baş aşağı boşluğa bırakanlar, 45 metre esneyen halatın ucunda korku ve heyecanı birarada yaşadı. Yere 5 metreye kadar yaklaştıktan sonra tekrar havaya fırlayan tatilciler, 3- 4 salınımın ardından vinç yardımıyla yere indirildi. 30 kilodan 135 kiloya kadar herkesin bungee jumping yapabildiği istasyonda, 135 kiloyu aşmamak kaydıyla çift olarak da atlayış yapabildi.

Bazı tatilciler eşleriyle atlayış yaparken, bazıları çocuklarıyla bu adrenalin dolu etkinliğin tadına vardı. Tatilciler bir atlayış için 200 lira ücret öderken, atlayış sırasında ellerinde tuttukları kameralar, yaşanan korku ve heyecanı saniye saniye kaydetti.

halatin-ucunda-korku-ve-heyecan-dolu-anlar-“TAYFUN, FIRSATIN VARKEN KAÇ”

Bir tatilcinin atlayışı sırasında kaydettiği görüntülerde yaşadığı korku ve panik ise izleyenlerin tebessüm etmesini sağladı. Düşüş sırasında korkusu yüzüne yansıyan tatilci, ilk olarak “Ben yanlış bir şey yaptım, siz yapmayın” diye bağırdı. Yerde kendini izleyen arkadaşına “Tayfun fırsatın varken kaç” diye seslenen genç, daha sonra “Hayatımda yaptığım en iyi şey bu” diyerek atlayışı herkese tavsiye etti.

“ANNEM İZİN VERİRSE TEKRAR ATLARIM”

Ailesiyle birlikte geldiği Saklıkent’te kendini 50 metreden boşluğa bırakarak bungee jumping yapan 10 yaşındaki Sıla Çalışır, atlayışın başında çok korktuğunu, ancak sonra alıştığını söyledi. Yaşadığı heyecan dolu anlar kameraya yansıyan Çalışır, annesi izin verirse tekrar atlayış yapmak istediğini kaydetti. Atlayışın ardından ilk kez kızlarını dünyaya getirdiğinde böyle bir mutluluk yaşadığını anlatan Gülşah Veryeri de “Harika bir duygu. Ellerimde bütün her yere iğneler batmış gibi oldu. Yaşadığım hiçbir şeye benzemiyor. Herkese tavsiye ediyorum” dedi.

İstasyon sorumlusu Bülent Demirtan ise bungee jumpingin hiçbir eğitim gerektirmeyen bir adrenalin aktivitesi olduğunu söyledi. Saklıkent Kanyonu önünde, Muğla-Antalya sınırında tatilcilere atlayış yaptırdıklarını aktaran Demirtan, “Sezon başlangıçta ümit vermemiş olsa da, tatilci kalabalığı giderek artıyor. Ağustos ayı itibariyle ciddi bir yoğunluk var. Umudumuz sezonun bu şekilde sürmesi. Herkesin hayatında adrenalin dolu küçücük bir an var. Bu anı değerlendirerek atlayışı yapmak mümkün. Ölmeden önce yapılması gereken şeylerden biri budur” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest