kotu-koku-gelen-mazgala-serilen-halilari-caldilarBodrum’daki bir sokağın sakinleri, mazgaldan gelen kötü kokuyu engellemek için üzerine halı koydu. Ancak halıların çalınmasıyla yeni bir sorun baş gösterdi. Bu kez mahalleli halı nöbetine başladı.

Bodrum merkezindeki Çarşı Mahallesi 1027 numaralı sokağın sakinleri, sokaktaki mazgaldan gelen kötü kokuların rahatsızlık yaratmasıyla ilginç bir çözüm buldu. Önce naylonla, ardından üzerine halı örterek pis kokuları engellemeye çalışan mahalle halkı, iki hafta içinde altı kez halının çalınması üzerine yeni bir sorunla karşılaştı. Bu kez da halı nöbetine başlayan mahalle sakinleri, saat 20.00′den itibaren 2-3′er saatlik aralıklarla halının başındaki sandalyede oturuyor.

Nöbet tutanlardan evli ve iki çocuk babası 37 yaşındaki Halil Cansever, “Sıcaklar bastırdı, kokular iyice arttı. Defalarca belediyeden yardım istedik ancak arıtmaya giden mazgalda kalan artıklar aşırı koku yapmaya başladı. Mahalle halkı kokudan pencerelerini açamazken, çareyi mazgalları örtmekte bulduk. Bu kez de turistlere kötü görünmesin diye üzerlerine halı örttüğümüz mazgallardaki halılar çalınmaya başlandı. Biz de çareyi sabaha kadar mazgalların başına nöbetçi koymakta bulduk. Gündüz saatlerinde zaten esnaf halılara sahip çıkıyor” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest