hanut-1Yunanistan’ın Santorini Adası’ndan 1500 yolcusuyla Bodrum’a gelen dev yolcu gemisinden inen turistleri, hanutçular bunalttı.

Bodrum’a dün (pazartesi), Yunanistan’ın Santorini Adası’ndan gelen 233 metre uzunluğundaki “Thomson Dream” isimli dev yolcu gemisi yanaştı. Gemiden inen İngiliz, ABD’li ve Yeni Zelandalı turistler, Bodrum çarşısında alışveriş yapıp, akşam saatlerinde gemiye dönmeye başladı. Bu sırada, gemi yanaşma iskelesinin bulunduğu Paşatarlası Mahallesi’nde üç hanutçu turistlerin karşısına çıktı.

Derdi Parfüm Satmak

Parfüm satmaya çalışan, birinin üstü çıplak, şortlu ve terlikli üç hanutçu, adeta bunalttı. Neredeyse tüm turistlere yanaşıp yetersiz yabancı dilleriyle ürünü satmak için ısrarcı davranan hanutçular, DHA tarafından görüntülendi. Hanutçulardan kurtulan turistler, gemiye gitti. Gemi de saat 18.00′de Bodrum’dan ayrıldı.

hanut“Uyardığımız zaman tehdit ediyorlar”

Paşatarlası’nda 25 yıldır kafeterya işletmeciliği yapan 49 yaşındaki Aydın Taner, “Bu kişileri sürekli uyarıyoruz. Uyardığımız zaman bize kızıyorlar, tehdit ediyorlar. ancak bunlar turizmin yüz karası. Gemiyle gelen turist, bu nedenle çarşıya çıkmak istemiyor. Acil önlem alınmazsa kapkaç olayları da yaşanabilir. Zaten üç turist gelsin diye bakıyoruz. Gelen üç turisti de geldiğine pişman edip gönderiyoruz.” dedi.

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü, turizmcilerin şikayeti üzerine hanutçular hakkında çalışma başlattı.

Haber: DHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest