hastane-ihale4Bir süredir inşaatı duranve geçtiğimiz ay haber portalımız tarafından gündeme getirilen Bodrum Devlet Hastanesi inşaatı ile ilgili açıklama yayınlandı.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

Bodrum Devlet Hastanesi (150 Yataklı) Basın Açıklaması

Bodrum ilçesi Konacık mahallesinde  150 yataklı Devlet Hastanesi yapım işi için 01.02.2016 tarihinde Sağlık Bakanlığımız yapım ihalesine çıkarak DİY-MAR İNŞ.SAN.TİC.LTD ŞTİ ile 21.04.2016 tarihinde sözleşme imzalamış ve 06.01.2017 tarihinde söz konusu firmaya yer teslimi yapılarak inşaata başlamıştır. Son günlerde basında yapılan  haberlerde  bahsedildiği üzere İnşaatımızın TOKİ ile hiçbir  bağlantısı bulunmamaktadır  yüklenici firma DİY-MAR İNŞ.SAN.TİC.LTD ŞTİ dir.

Söz konusu yüklenici firma çeşitli sebeplerden dolayı inşaatın tavsiyesi için Sağlık Bakanlığına başvurmuş olup Sağlık Bakanlığı firmanın bu talebini Maliye Bakanlığına iletmiştir. Maliye Bakanlığından cevap beklenmektedir.Tasfiye kararı olumlu yada olumsuz açıklandıktan sonra inşaatın yapımına devam edilecektir Haberlerde yazıldığı üzere inşaatımız çürümeye terk edilmemiştir yasal süreç beklenmektedir.

08.07.2019 tarihinde Bodrum Kaymakamlığında;Muğla İl Sağlık Müdürlüğü,Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Aydem, ve Bodrum Belediyesi yetkililerinin katıldığı Yapımı tamamlanacak olan Bodrum 150 yataklı Devlet Hastanesi inşaatının altyapı, bağlantı yolu ve enerji nakil hatlarıyla ilgili problemlerinin çözümüne yönelik kararlar alınarak kurumlar arası görev paylaşımı yapılmıştır.(08.07.2019)

 

Muğla İl Sağlık Müdürü

Dr.İskender GENÇER

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest