havalimaninda-9-metreden-dusen-rus-cocuk-yaralandi_6Bodrum’da tatil yaptıktan sonra ülkesi Rusya’nın Moskova kentine dönmek üzere havalimanına gelen ailenin erkek çocuğu 2 yaşındaki Mischenko Gordei, 1′inci kattaki koruma parmaklıklarını aşınca, 9 metreden zemine düşerek yaralandı.

Moskova’dan Bodrum’a 2 hafta önce tatile gelen Sergei Gordei (35), bugün eşi ve çocuğu Mischenko Gordei ile birlikte ülkesine dönmek üzere Milas- Bodrum Havalimanı’na gitti. Saat 11.00′de Moskova’ya uçacak olan aile, dış hatlar terminalinde chek-in işlemini yaptırdıktan sonra ikinci kata çıkarak uçağa biniş saatini beklemeye başladı. Anne ve babasının yanında olan Mischenko Gordei, bir anda 1′inci katın parmaklık korumaları arasından geçerek 9 metre yüksekten zemine düştü. Çocuğa ilk müdahaleyi, havalimanındaki sağlık ekipleri yaptı. Mischenko Gordei ambulansla, Milas’taki özel bir hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Mischenko Gordei’nin hayati tehlikesinin bulunduğu havalimaninda-9-metreden-dusen-rus-cocuk-yaralandi--9belirtildi.

Savcılık, olayla ilgili soruşturma başlattı. Görgü tanıklarının ifadesine başvuruldu, terminaldeki güvenlik kameraları kayıtları incelemeye alındı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest