john-jones-yuksel-jonesMuğla’nın Datça İlçesi’nde apart otel işleten TRT’den emekli 77 yaşındaki Yüksel Jones (Atamer) ile İngiliz eşi John Jones (71), üzerinde 2 katlı yapı ile toplam 40 yatak kapasiteli 10 bungalov olan 7 dönümlük arazilerini İzmir Şirince’deki Nesin Vakfı’na bağışlamak üzere başvuruda bulundu.

Nesin Vakfı Kurucusu Ali Nesin ve Vakfın Genel Müdürü Süleyman Cihangiroğlu, Datça’ya gelerek hayırsever çift ile görüştü. Görüşmede, Datça Belediye Başkanı CHP’li Gürsel Uçar ve Jones çiftinin avukatları da hazır bulundu. İngiliz eşi John ile birlikte 1988 yılında, Datça ilçe merkezine 20 kilometre mesafede, Mesudiye Mahallesi Ovabükü Mevkisi’nde satın aldıkları 7 dönüm araziye bu tesisi kurup işlettiklerini belirten Yüksel Jones, araziyi Nesin Vakfı’na bağışlamaya karar verdiklerini söyledi. Yüksel Jones şöyle konuştu:

“Buradaki mal varlığımızı, ölümümüzden sonra Nesin Vakfı’na bağışlamaya karar verdik. Tek bir şartımız var, çocukların yararlanması ve açılacak olan merkeze isimlerimizin verilmesini istiyoruz. Tapu kayıt ve bilgilerini vakıf yetkililerine teslim ettik. Haziran ayında vakfın yönetim kurulunda görüşülerek konu karara bağlanacak. Biz yaşarken, kullanım hakkını da verebiliriz. Çocukları burada görmek bizi mutlu eder.”

Vakıf kurucusu Ali Nesin, Jones Çifti’ne bu düşünceleri nedeniyle teşekkür etti.

“Çocuk ve gençlik kampı kurabiliriz”

Vakıf Genel Müdürü Süleyman Cihangiroğlu ise böyle bir bağış talebinin kendilerini son derece mutlu ettiğini vurgulayarak, “Burada çocuk ve gençlik kampı kurabileceğimizi düşünüyorum. Böylelikle çocuklar belli dönemler halinde gelip burada kamp yapabilirler. Yasal işlemlerin tamamlanması için hukuki görüşmelere başladık. Umarız kısa sürede sonuç alınır” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest