hz.-musa-rolunu-kapti-bodruma-tatile-geldiHollywood’da bir belgesel çekiminde Hz. Musa rolünü kapan Türk oyuncu Zafer Alpat, tatil için geldiği Bodrum’da hedefinin dünya yıldızı olarak Türkiye’nin gururu olmak olduğunu söyledi.

National Geographic Channel için 6 bölümlük, farklı kültürlerde dinsel inancın ele alındığı “The Story of God” adlı belgeselde Hz. Musa rolünde yer alan Türk oyuncu Zafer Alpat Bodrum’a tatile geldi. Alpat, Chalet Azur Residences’ın plajında konuğu olduğu, Beşiktaş’ın eski yöneticilerinden İş Adamı Sinan Vardar ile bir süre sohbet etti. Vardar, genç oyuncu için “Çok daha güzel yerlere layık kardeşimiz. Kısa zamanda çok başarılı işlere imza atacağına inanıyorum” dedi. Oyunculuk kariyeri ile ilgili gelişmeler konusunda DHA’nın sorularını yanıtlayan Zafer Alpat, eski bir model olarak oyunculuk deneyimine 2003 yılında başladığını; “Köprü” ve “Umut yolcuları” dizisi ve “Türkan” adlı sinema filmleri ile oyunculuğunu sürdürdüğünü belirtti. Oyunculukta yeni şeyler öğrenmek ve yeni heyecanlar yaşamak için bunun en iyi yeri olarak düşündüğü Hollywood’u seçtiğini kaydeden Alpat, “Hollywood’da birçok kişiyi ünlü yapmış Theater of Arts’a başladım. Burada 2 yıllık çok güzel bir eğitim süreci oldu. Dizi, sinema ve reklam konusunda çok güzel çalışmalarda bulundum. Okul yönetiminin önerisi ile katıldığım deneme çekimlerinde Hz. Musa rolü benim oldu” dedi.

“HZ. MUSA ROLÜ SÜRPRİZ OLDU”

Bu role seçileceğine ilk başta inanmadığını, Amerika’nın yanı sıra başka ülkelerden 3 bine yakın kişinin deneme çekimi için geldiğini anlatan Alpat şunları söyledi:

“Dışarıya baktım bütün arkadaşlar George Clooney, Brad Pitt gibiydi. İlk etapta şansımın bulunmadığını düşündüm. Ama ABD’de bir söz var: ‘kimse bilemez neyin ne olacağını’ diye. O yüzden şansımı denedim. Yönetmen, beni beğenip, tekrar çekime çağırdı. İki, üç isim arasında kararsız kaldığını söyledi. Ertesi gün ise bana ‘Hz. Musa sensin’ dedi. O anki duygularımı anlatamam. ABD’deki çalışmalarımda, hedeflediğim oyunculuk kariyerimin gerçekten böyle bir çalışma ile devam etmesi çok güzel oldu. O kadar oyuncu arasında büyük bir rolde bir Türk olarak seçilmem beni gururlandırdı. Böyle bir şey beklemiyordum. Benim için sürpriz oldu. Eğitimimi tamamlayıp Türkiye’ye dönüş yapıp aldığım eğitimlerimi, oyunculuk kabiliyetimi burada göstermek istiyordum. Açıkçası Türkiye’de çalışmak istiyordum.”

hz.-musa-rolunu-kapti-bodruma-tatile-geldi_1119_dhaphoto4Tatil sonunda İstanbul’a gidip sinema ve dizilerde ilgili iş görüşmelerine devam edeceğini belirten Alpat, oyunculuk kariyerine nerede devam edeceğini rol alacağı projenin belirleyeceğini kaydetti. Hollywood’un sinema ve televizyon sektörü olarak sanayileşmiş durumda olduğunu anlatan Alpat, bu konuda Türkiye’yi de yabana atmadığını, ABD’li arkadaşlarından da Türkiye için bu sektör ile ilgili güzel sözler duyduğunu söyledi. Elinde bir hayat hikayesi olduğunu dile getiren Alpat, yönetmen ve senarist arkadaşlarıyla da fikir alışverişinde bulunarak bu hikayeyi yazmaya başladığını, bu projesini Türk-Amerikan ortak yapımı ile ekranlara taşımayı planladığını söyledi. Türkiye adına son yıllarda özellikle bazı dallarda çok güzel gelişmeler olduğunu, Arda Turan’ın Barcelona’da oynamasının gurur verici olduğunu söyleyen Alpat “En büyük hedefim, dünya starı olarak ülkemin gurur kaynağı olmak istiyorum” diye konuştu. Beğendiği oyuncular konusunda, herhangi birini ismini atlayabileceğini belirterek sadece yabancı oyunculardan örnek veren Alpat “Mel Gibson, Tom Cruise, Hugh Jackman, Pierce Brosnan. Brosnan ile bir film festivalinde tanışma fırsatım oldu. Çok güzel bilgi alışverişinde bulunduk. Kısmet olursa Türk-Amerikan ortak yapımı sinema filmi bir çalışması düşünüyoruz” dedi. Drama tarzı projelerde yer almak istediğini vurgulayan ve Hz. Musa rolünden önce hafif sakallı olduğunu belirten Alpat, sakallarını kesip kesmeyeceğine ise yeni projesine göre karar vereceğini söyledi. Sahilde gezinti yapıp, iskeleden denizi izleyen Alpat’ı tanıyanlarla kısa süre sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest