gazeteci-nazli-ilicak-bodrumda-yakalandi-2--yeniden_8670_dhaphoto3Bodrum’da gözaltına alınan gazeteci Nazlı Ilıcak’ın, arandığı süreçle ilgili yeni bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Bir süre arkadaşının evinde kaldığı öğrenilen Ilıcak’ın daha sonra ise yakalanmamak için gece boyunca araç ve yer değiştirdiği ifade edildi.

Nazlı Ilıcak’ın emniyetteki işlemlerinin ardından uçakla soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul’a gönderileceği kaydedildi.

Bodrum’da gözaltına alınan Gazeteci Nazlı Ilıcak, işlemlerin tamamlanmasının ardından soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul’a gönderildi. Ilıcak’ın, yazlığında yapılan aramada bulunan 2 not defteri, Fethullah Gülen’e ait 7 kitap ve 1 bilgisayara el konuldu.

Darbe girişimi ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan 42 gazeteciden Nazlı Ilıcak’ın, Mobese kameraları görüntülerinden dün sabah, Bodrum’a geldiği belirlendi. Bunun üzerine Nazlı Ilıcak’ın kentteki evinde ve tatil yaptığı yatında arama yapıldı, ancak ulaşılamadı.

gazeteci-nazli-ilicak-bodrumda-yakalandi-2Nazlı Ilıcak’tan bu sabah haber geldi. Bodrum- Torba Kavşağı’nda bir aracın içinde polisler tarafından yakalanan Nazlı Ilıcak, sağlık kontrolünden sonra emniyete götürüldü.

Gazeteci Nazlı Ilıcak’ın kentte olduğu süre içinde nerede olduğuyla ilgili bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Bu süreçte Göltürkbükü’nde oturan bir arkadaşının evinde kaldığı ifade edilen Nazlı Ilıcak’ın yakalandıktan sonra ise teslim olmaya hazırlandığı ve savcılığa gideceğini söylediği belirtildi.

HAVALİMANINA YOLA ÇIKARILDI

Bodrum’da gözaltına alınan gazeteci Nazlı Ilıcak, Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin gazeteci-nazli-ilicak-(1)ardından soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul’a gönderilmek üzere yola çıkarıldı. Biri kadın üç sivil polisin eşliğinde, saat 14.00′te, Asayiş Büro Amirliği’nden çıkarılan Ilıcak, görüntü alınmaması için alınan güvenlik önlemi altında sivil polis aracıyla Milas- Bodrum Havalimanı’na götürüldü. Nazlı Ilıcak’ın bindiği otomobilin, Emniyet Müdürlüğü binası kapısına kadar yanaştırıldı.

THY’nin saat 15.30 uçağıyla yola çıkacak olan Nazlı Ilıcak’ın, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edileceği belirtildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest