Bodrum Belediyesi Ekipleri, Bodrum Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Baraz Otel’in yıkım çalışmalarına başladı.

Sabah saatlerinde başlayan yıkım çalışmalarına Barlar Sokağı olarak da bilinen Cumhuriyet Caddesi’nin dar olması nedeniyle tek iş makinası ile başlandı. Çalışmalar sırasında emniyet güçleri ve belediye zabıta ekipleri çevrede güvenlik tedbirleri alırken iş makinası ile gerçekleştirilen yıkım çalışmasına çok sayıda işçi katıldı.

Vatandaşın meraklı gözlerle izleyerek bol bol fotoğrafını çektiği yıkım çalışmaları nedeniyle Barlar Sokağı ve sahil kesimi, yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

Baraz Otel kiracılarının tüm itirazlarına rağmen gerçekleştirilen yıkım işleminin, yaklaşık 15 gün süreceği ifade edildi.

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdür Vekili Onur Çevik, yıkım işleminin Bodrum Belediyesi Fen İşleri, İmar İşleri ve Zabıta Müdürlüğü tarafından yapıldığını belirtirerek ; “Baraz Otel, Bodrum Belediyesi’nin mülkü. Çalışmanın 15 gün sürmesini planlıyoruz. Şu anda tek iş makinasıyla çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte iş makinası sayısı artacak. Çalışmalar tamamlandıktan sonra burada meydan çalışması yapılacak.”dedi.

2 Mayıs tarihinde Baraz Otel’de çıkan yangında 2 kişi hayatını kaybetmiş, otel tadilatın ardından tekrar hizmete açılmıştı. Bodrum Belediyesi Encümeni tarafından yaz sonunda otelin yıkım kararı alınmıştı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest