buyukelci-valiÇeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Muğla’ya gelen İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott beraberindeki heyet ile birlikte Muğla Valisi Esengül Civelek’i makamında ziyaret etti.

Büyükelçi Chilcott, Muğla’nın güvenli bir şehir olduğunu ve İngiliz vatandaşlarının Muğla’da kendilerini güvende hissettiklerini belirterek, vatandaşlarına güvenli bir ortam sağladıkları için Vali Civelek’e teşekkür etti.

Geçen yıl çok sayıda İngiliz vatandaşının Türkiye’yi ziyaret ettiğini bu yıl bu sayının daha da artmasını beklediklerini belirten Büyükelçi Chilcott,  İzmir’den başlayarak sahil bölgesindeki tüm illeri ziyaret ederek vatandaşlarının tatillerini sorunsuz geçirmeleri amacıyla görüşmeler yaptıklarını ifade etti.

Vali Civelek ise Muğla’nın huzurlu ve güvenli bir kent olduğunu ve Muğla’yı ziyaret edecek olan yabancı turistlerin keyifli, huzurlu ve güvenli bir ortamda tatillerini geçirmelerinin önemli olduğunu söyledi.

Son yıllarda İngiliz turistlerin Muğla’ya büyük ilgi gösterdikleri ve bu yıl Muğla’yı ziyaret eden yabancı turistlerin başında İngilizlerin yer aldığını söyleyen Vali Civelek, Muğla’da tatillerini geçiren turistlerin memnun kaldıklarını belirtti.

buyukelci-ahmet-aras3Büyükelçi Chılcott’tan Başkan Aras’a Ziyaret

Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott, İngiliz Konsolosluklar Sorumlusu Liz Moriarty ve Bodrum Fahri Konsolosu Neşe Coşkunsu Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı makamında ziyaret etti. Başkan Aras’ı tebrik eden ve başarı dileklerini ileten Chilcott, Bodrum’un Birleşik Krallık vatandaşları için önemli bir turizm destinasyonu olduğunu belirtti. Görüşmede, yaz sezonu öncesinde turizm değerlendirmesi yapılırken, Bodrum’da yaşayan ve Bodrum’a tatile gelen Birleşik Krallık vatandaşlarının durumu, beklenti ve memnuniyetleriyle ilgili de fikir alışverişinde bulunuldu.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest