bodrumda-oldurulen-irlandali-tiyatrocu-cinayetinde-4-gozalti1Bodrum’da 4 ay önce öldürülen İrlanda uyruklu tiyatrocu 64 yaşındaki John Edward Donnelly cinayetiyle ilgili 2′si kardeş 4 kişi gözaltına alındı.

İrlandalı John Edward Donnelly, Eskiçeşme Mahallesi Neyzen Tevfik Caddesi’nde geçen 3 Haziran’da öldürüldü. Evinde yerde çıplak ve kanlar içinde ölü olarak bulunan Donnelly’in cinayetinin çözümü için Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği geniş çaplı soruşturma başlattı. 3 ay boyunca yürütülen sokak çalışması kapsamında 81 MOBESE kaydı ve 726 iş yeri güvenlik kamerası kayıtları incelendi. Yapılan çalışma sonucunda olayın şüphelisi olarak 28 yaşındaki Mehmet Irmak ve 27 yaşındaki O. A. Bodrum’da, 20 yaşındaki Sinan Irmak ile A. T. ise İstanbul’da geçen perşembe günü düzenlenen eş zamanlı operasyonla yakalandı.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

İnşaat işçisi ve kardeş olan Mehmet Irmak ile Sinan Irmak’ın cinayeti itiraf ettiği belirtildi. Sinan Irmak ifadesinde, olay gecesi Donnelly’nin kendilerini eve davet ettiğini, bir süre salonda oturduktan sonra Donnelly’nin kendileriyle ilişkiye girmek istediğini öne sürdü. Irmak ifadesinin devamında ilişki daveti üzerine mutfaktan ekmek bıçağını aldığını, beline sakladığını ve ağabeyinin “Vur” demesi üzerine ise belinden çıkardığı bıçağı Donnelly’nin boynuna sapladığını, ardından 1 kez kafasına ve 2 kez de sırtından yaraladığını ifade ettiği kaydedildi.

KABUSU OLMUŞ

İki kardeşin evin yakınlarından koşarak uzaklaştıklarının ise kamera kayıtlarında tespit edildiği belirtildi. Sinan Irmak’ın cinayet günü giydiği ayakkabı ve kıyafetleri, üstüne kan sıçradığı gerekçesiyle sakladığı ve o günden bu yana bir daha giymediği; işlediği cinayeti ise geceleri rüyasında kabus şeklinde gördüğünü söylediği de öğrenildi. Irmak’ın soruşturma kapsamında polislere kıyafetleri teslim ettiği belirtildi.

Evde parmak izleri bulunan ve gün içerisinde de eve geldikleri belirlenen A. T. ve O. A.nın şüpheli olarak gözaltına alındığı kaydedildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından dört şüpheli adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen Mehmet Irmak (28) ve kardeşi Sinan Irmak (20) tutuklandı. O.A. (27) ve A.T. (20) ise savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest