Ortem İşçileri Maaşlarını Alamadıkları Gerekçesiyle Bir Gün İş Bıraktı, Başkan Kocadon İşçilerin Sorunlarını Çözdü…

Bodrum Belediyesi Temizlik İşlerini Yürüten Ortem firması bünyesinde çalışan işçiler grev yaptı. Maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle iş bırakan işçilerin sorunları belediye tarafından çözüldü.

Bodrum Belediyesi Kademesi’nin arka kısmında kalan temizlik işleri bölümünde bulunan Ortem İşçileri, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle Salı günü birkaç saat grev yaptı. İşçiler sorunlarını Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a anlatarak yardım istediler. İşçiler 2008 yılından beri maaşlarının ödenmesinde gecikmeler yaşandığını ve 2-3 maaş içeride olduklarını gerekçe göstererek grev yaptıklarını ifade ettiler.

Ortem Şantiye Müdürü Ümit Yılmaz ise Çarşamba günü itibariyle işçilerin sorunlarını giderdiklerini ifade ederek, işçilere banka dekontu gösterdi. Beldiye’den yaklaşık 1 Milyon TL alacaklı olduklarını ifade eden Yılmaz, “3-4 hak ediş belediyeden alacağımız vardı. Belediye ile çok güzel işler yapıyoruz. Yaşanan sıkıntıları çözüyoruz. İşçilerimizin maaşları ile ilgili iki ay, üç ay sıkıntı oldu, şu anda bunu giderdik. İşçilerin alacağı kalmadı “dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da kademeye gelerek işçilerle görüştü. İşçilere sorunu hallettiklerini açıklayan Kocadon, başka herhangi bir taleplerinin olup olmadığını sordu. Çözümün bir parçası olduklarını ifade eden Kocadon, “ Bizim de anlaşmalı çalıştığımız Ortem’e geçmiş yıllardan gelen bir borç var, eritmeye çalışıyoruz.  Burada herkes haklı, maaş ödemesinde zorlanmışlar. Ben belediye başkanı olarak devreye girdim, işçilerin 2 maaşlarını ödedik. Arkadaşlarımız sorun yaşamayacaklar artık. Bodrum çok temiz, Ortem bize birçok konuda yardımcı oluyor. Zaman zaman problemler yaşanır, biz bunları da çözeriz. Ben borçtan korkmam, bir tek şey bilirim Bodrum halkına hizmet etmek”  dedi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest

Yorumlar

  1. devran
    16 Eylül 2011 at 18:35

    ezilen yine işçiler ezilen emekciler sömürülen işçiler

Yorumlara Kapalı.