cezaevinde-isyan-tatbikati-heyecanlandirdi_Bodrum’daki kapalı cezaevinde yapılan isyan tatbikatı, ne zaman bölgeye ulaşacakları test edilen polis, jandarma, sağlık ve itfaiyeyi harekete geçirirken; onlarca ekibi cezaevi önünde gören vatandaşlarda ise heyecana neden oldu. Tatbikat olduğunun anlaşılması üzerine rahat bir nefes alındı.

Denetimli Serbestlik ve İnfaz İşlemlerinden Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Ercan Türkol’un koordinesinde Cevat Şakir Caddesi’ndeki A-1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tatbikat düzenlendi. İhbar üzerine polis, jandarma, sağlık ve itfaiye ekipleri harekete geçti. Tatbikattan habersiz olan ekipler, gerekli müdahale için kısa sürede olay yerine geldi, çevrede güvenlik önlemi aldı. İçerideki görevlilerle görüşen ekipler, durumun bir tatbikattan ibaret olduğunu öğrendi. Olası bir olaya karşı tatbikatın, kurumların reaksiyonu ölçmeye yönelik yapıldığı belirtildi. Vatandaşlar ise o anlar şaşkın ve tedirgin gözlerle takip etti. Sirenler çalınan cezaevinde isyan çıktığını sanan, ancak sonradan bir tatbikat yapıldığını öğrenen vatandaşlar da rahat bir nefes aldı.

VATANDAŞ GERÇEK SANDI

Çevredeki bir kafede oturan vatandaşlardan Tansu Tanış, “Çok sayıda polis geldi. Ne olduğunu anlayamadık. Bir olay çıktı diye düşündük. Henüz ne olduğunu da bilmiyoruz” dedi. Basın mensuplarından bunun bir tatbikat olduğunu öğrenen Tanış, “Eğer öyle bir şeyse gerçekten kısa sürede geldiler. Çok çabuk müdahalede bulunacaklardı. Tebrik ederim” dedi.

Tatbikat sonrası kentte hayat bir süre sonra normale döndü.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest