Muğla İl Jandarma komutanlığına bağlı İlçe Jandarma Komutanlıkları sorumluluk sahasında “Çocuk ve Gençlerin Korunması, Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Denetimi” Huzur ve Güven Uygulaması gerçekleştirdi.

Uygulama mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite çağındaki çocuk ve gençlerin başta uyuşturucu maddeler olmak üzere, terör nitelikli oluşumlar ile narkotik ve asayiş suçlarından uzak tutulması ve korunması, eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi amacıyla düzenlendi. Ekipler, bölgelerinde bulunan ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitelerin olduğu yerlerde, söz konusu eğitim merkezlerinin yakın çevresindeki umuma açık yerler, metruk binalar, park ve bahçeler ile bu alanların giriş çıkış istikametlerinde, denetim gerçekleştirdi.

dronlu-uygulamaDenetimlerde ayrıca Karayolu Trafik Kanunu, Karayolları Trafik Yönetmeliği ve Okul Servis Araçları Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda okul servis araçlarının kontrolü yapıldı.

Uygulamaya, 2 Köpek Timi, 18 Kadın Astsubay olmak üzere toplam 423 personel katıldı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest