marmariste-cinayetMuğla’nın Marmaris İlçesi’nde, ayrı yaşadığı eşi 30 yaşındaki Damla Ölmez ile eşinin aynı yaştaki erkek arkadaşı Talip Kozak’ı konuşmak için gittikleri ormanlık alanda av tüfeğiyle öldürüp kaçan balıkçı 46 yaşındaki A.Ö. jandarma tarafından yakalandı.

Hisarönü Mahallesi’nde yaşayan balıkçı A.Ö., geçen yıl 2 çocuğunun annesi Damla Ölmez ile ayrıldı. Ayrılmalarının ardından Damla Ölmez, Milas İlçesi’ne yerleşti. Damla Ölmez, geçen pazar günü, ayrılmalarından sonra babasının yanında kalan çocuklarını görmek için erkek arkadaşı Talip Kozak ile Hisarönü’ne geldi. A.Ö., ayrı yaşadığı eşi ve yanındaki erkek arkadaşını, mahalleye yaklaşık 150 metre uzaklıktaki ormanlık alana davet etti.

A.Ö., iddiaya göre, 48 N 3618 plakalı otomobilinin bagajından çıkardığı pompalı tüfekle çocuklarının annesini başından, yanındaki erkek arkadaşı Talip Kozak’ı da sırtından vurarak öldürdü. Ardından otomobilini olay yerinde bırakıp oranlık alana kaçan A.Ö.nün yakalanması için jandarma çalışma başlattı.

6 gün süreyle bölgede araştırma yapan jandarma istihbarat ekipleri, A.Ö.yü, Datça Yolu İnbükü Mevkii’nden evinin bulunduğu Hisarönü Mahallesi’ne doğru yaya yürürken yakaladı. A.Ö., işlemlerin tamamlanmasının ardından, “Kasten adam öldürmek” suçundan adliyeye sevk edildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest