kavaklidere-typ-calismalari-(1)Muğla Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü’nce sağlanan kaynaklar ile Kavaklıdere Belediye Başkanlığı bünyesinde Toplum Yararına Programları (TYP) kapsamında çalışan kadın işçiler, yaptıkları çalışmalar ile Kavaklıdere’nin çehresini değiştiriyor.

Kavaklıdere Belediye Başkanlığı ile Çalışma ve İŞKUR Muğla İl Müdürlüğü’nce yürütülen TYP kapsamında, Kavaklıdere Belediyesi’nde 6 aydır çalışan 55 işçinin 29′u kadın işçilerden oluşuyor. 29 kadın TYP işçisi, 6 ayda Kavaklıdere’de sokak temizliği, camilerin bakımı, okul bahçe düzenlemesi, ağaç dikim çalışması, sokak badanası ve yaşlıların ev temizliklerinin yapılmasına kadar pek çok alanda çalışma yaptı.

Kavaklıdere Belediyesi’nde TYP kapsamında çalışan 29 kadın işçinin yaptığı en önemli çalışmaların başında ise erkek işi olarak bilinen kilit parke taşı döşemesi oldu. 29 kadın ve erkek işçiler 6 ay içerisinde ilçenin 15 değişik mahallesinde yaklaşık 40 bin metrekare kilitli parke taşı döşemesi yaparak belediye çalışmalarına büyük katkı sağlarken, yaşadıkları kent ve mahallenin daha modern hale gelmesine ön ayak oldu.

AK Parti’li Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, “Çalışma ve İş Kurumu Muğla Müdürlüğü ile yaptığımız protokol çerçevesinde her yıl düzenli olarak TYP kapsamında belediyemiz bünyesinde işçi çalışıyor. Bu proje ile hem iş ve meslek sahibi olmayan kadın ve erkek vatandaşlarımız yılın belli ayları iş sahibi oluyor, hem de ilçemiz ve mahallelerimiz daha güzel görünüme kavuşuyor. Kadınlarımız iş ayrımı yapmadan çalışıyor. Özellikle erkek işi olarak bilinen kilitli parke döşeme konusunda büyük katkı sağladılar” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest