nurten-tukenmez-(1)Bodrum’da bir spor salonunda egzersiz yaparken kalp krizi geçiren, hastanede tedavisi sürerken beyin ölümü gerçekleşen 50 yaşındaki Nurten Tükenmez’in organları bağışlandı. Alınan organlar, uygun hastalara nakledilmek üzere Aydın ve İzmir’e götürüldü.

Bodrum’da yaşayan evli 2 çocuk annesi Nurten Tükenmez, geçen salı günü bir spor salonunda egzersiz yaparken kalp krizi geçirdi. Ambulansla Acıbadem Bodrum Hastanesi’ne kaldırılan Tükenmez’in, aynı gün beyin ölümü gerçekleşti. Ailesi organlarını bağışlayınca harekete geçildi. Bir gün sonra Aydın ve İzmir’den gelen ekipler, Tükenmez’in kalp kapakçıkları, kornealarını, böbreklerini, pankreas ve karaciğerini aldı. Alınan organlar İzmir ve Aydın’da uygun organ bekleyen hastalara nakledilmek üzere bu kentlere götürüldü. Nurten Tükenmez’in cenazesi ise dün eşi Uğur Tükenmez, iki çocuğu ve Bodrumlu dostlarının katılımıyla Adliye Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Gümbet Karaburgaz Mezarlığı’nda toprağa verildi.

“Acımızı hafifletecek”

Eşinin herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığını belirten Uğur Tükenmez, “Ani ölümü bizleri şok etti. Zaman kazan kendisiyle konuşurduk. ‘Öldüğümüzde organlarımızın eğer bir başka insana can olacağını biliyorsak’, hiç tereddüt etmeden bağışlama kararı vermiştik. Bu nedenle eşimin organlarının başka insanlara can vermesi acımızı az da olsa hafifletecek” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest