hakan-kalp-masaji-ve-suni-teneffuse-ragmen-kurtarilamadi_2Marmaris’da, 17 yaşındaki Hakan Karıncalı, girdiği denizde hareketsiz bulundu. Önce çevredeki vatandaşlar ardından, sonra da olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından kalp masajı ve suni teneseffüs yaptırılan genç, bütün çabalara rağmen kurtarılamadı. O anlar, vatandaşlar tarafından cep telefonlarıyla görüntülendi.

Dün öğleden sonra ailesiyle Ankara’dan tatil için Marmaris’e gelen Hakan Karıncalı, ilçeye 30 kilometre mesafedeki turistik Orhaniye Mahallesi’ndeki 600 metre uzunluğunda 3 metre genişliğinde uzaktan bakıldığında deniz üzerinde yürüyormuş izlenimi veren dünyaca ünlü Kızkumu’nu görmeye gitti. Bir süre kızkumunun üzerinde tur atan yüzme bilmeyen Karıncalı, daha sonra gözden kayboldu. Akşam saatlerinde Marmaris’e dönmeye hazırlanan Karıncalı Ailesi, oğulları Hakan’ı ortalıkta göremeyince aramaya çıktı. Bir süre sonra Karıncalı, denizin üzerinde hareketsiz şekilde bulunup, hakan-kalp-masaji-ve-suni-teneffuse-ragmen-kurtarilamadiçevredeki 5- 6 kişi tarafından kıyaya çıkarıldı. Karıncalı’ya ilk yardım eğitimi almış iki kişiden biri kalp masajı, diğeri ise suni teneffüs yaptı. Bu sırada 112 Acil Servis ve 156 Jandarma ihbar hattı aranarak bilgi verildi. Kızkumu’na kısa sürede gelen sağlık ekipleri, Karıncalı’ya elektro şok uyguladı. Ancak, yüzme bilmediği ve çok su yutarak boğulduğu belirlenen genç, yapılan müdahalelere rağmen yaşama döndürülemedi.

Karıncalı’nın cesedi, jandarmanın olay yerindeki gerekli incelemelerinin ardından kesin ölüm nedeninin tespiti için otopsi yapılmak üzere

Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi Jandarma, Karıncalı’nın ölümüyle ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest