Efecan Akülü Sandalyesine Kavuştu

Bodrum Belediyesi tarafından başlatılan plastik kapak karşılığı tekerlekli sandalye kampanyası kapsamında alınan tekerlekli sandalyeler sahiplerine teslim edildi.

Bodrum Belediyesi Kademesi’nde düzenlenen törene Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Devlet Hastanesi Baş Hekim Yardımcısı Dr. Melike Ateş, 13 yaşındaki doğuştan engelli Efecan Ağırel ve annesi Kudret Ağırel ile Turkuaz Turizm adına Richard Özatacan katıldı. Törende Efecan’a, 2 bin 5 yüz Türk Lirası değerinde akülü tekerlekli sandalye verilirken Bodrum Devlet Hastanesi’ne de 3 adet tekerlekli sandalye bağışlandı.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, kampanyanın çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Belediye olarak bir kampanya başlatmıştık, 3000 kapak getirene bir tekerlekli sandalye verecektik. Burada bu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. 40 bin kapağı toplayarak getirdiler. Bu kapaklar sayesinde Efecan’a bir akülü tekerlekli sandalye kazandırdık. Bu kampanya, çevreye duyarlı bir kampanya. Kampanya kapsamında Devlet Hastanesi’nin ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeyi teslim ettik” dedi.

Efecan’ın annesi Kudret Ağırel ise çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Efecan 13 yaşında doğuştan engelli, en çok Efe mutlu. Eğitimlerine devam ediyor. Çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kapakları toplayarak sandalyelerin alınmasını sağlayan Turkuaz Turizm Club Müskebi, Club Önderhan Yöneticisi Richard Özatacan, otellerinde bu kapakları topladıklarını belirterek, “ 40 bin kapak topladık. Diğer turizmci arkadaşlarımızdan bu kampanyaya destek vermelerini bekliyoruz” dedi.  

Törene katılan Bodrum Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Melike Ateş, Belediye Başkanı’na teşekkür ederek, “ Hastanemize verdiği bu yardımdan dolayı Başkan’ımıza teşekkür ediyoruz. Hizmet noktasında birçok projede bir arada olmak istiyoruz” dedi.

Törende akülü tekerlekli sandalyesine kavuşan Efecan’ın oldukça mutlu olduğu gözlendi. Ailesi tarafından sandalyeye oturtulan Efecan, yeni aracına alışmak için kademe bahçesinde birkaç tur attı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest