karabaglar-yaylasinda-turizm-(3)Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde alternatif turizm olanaklarının araştırılması ve teşvik edilmesi amacıyla hazırlanan “Karabağlar Yaylasında Dört Mevsim Turizm” projesi Güney Ege Kalkınma Ajansı’na (GEKA) yüzde 100 hibe almaya hak kazandı.

Menteşe Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından çalışmaları tamamlanarak, 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında GEKA’ya başvurusu yapılan “Karabağlar Yaylasında Dört Mevsim Turizm” projesi GEKA’dan yüzde 100 hibe almaya hak kazandı. Projenin başvuru sahibi Menteşe Belediyesi ile proje ortakları Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Muğla Karabağları Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği ile GEKA arasında protokol imzalandı.

CHP’li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Karabağlar Yaylası’nda kültür ve doğa turizminin yapılabilmesi, yaylanın dört mevsim yerli-yabancı turistlerin ilgi ve cazibe merkezi haline gelmesini hedeflediklerini söyleyerek “Yerel halka sürdürülebilir ekonomik katkı ve istihdam sağlanması bakımından projemiz önem arz etmektedir. Menteşe bölgesinde alternatif turizm olanaklarının araştırılması ve teşvik edilmesi konusunda örnek teşkil edebilecek bir projeyi kazandırmış olmaktan mutluluk duyuyorum. GEKA’ ya ve bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Karabağlar Yaylasında Dört Mevsim Turizm” projesi için 3 ay sürecek araştırma ve fizibilite çalışmaları sonrasında sonuç raporu çıkartılacak.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest